Facebook Google+ Twitter

Szczecin bez amerykańskiego futbolu

Futbol amerykański w Polsce? -Tak. Futbol amerykański w Szczecinie? -Już nie. Zespół Husarii został przeniesiony do Gryfina w drugiej połowie kwietnia tego roku. Czy to na pewno dobra decyzja?

W trakcie omawiania taktyki. / Fot. Husaria SzczecinSport przyciągający przed telewizory w Ameryce najwięcej osób, coraz prężniej ewoluuje w Polsce. Po trzyletnim, intensywnym rozwoju futbolu amerykańskiego w naszym kraju, zdążyła się już ukształtować nawet druga liga. Ten nadal nieco egzotyczny sport, potrzebuje jednak wsparcia ze strony władz miasta. Niewystarczający ich wkład może skutkować decyzją drużyny o przeniesieniu się do ośrodka bardziej otwartego na nowości.

Szczeciński klub stracił poparcie radnych, więc postanowił skorzystać z pomocy oddalonego o 30 kilometrów Gryfina. Boisko należące do zespołu Energetyka, sprzyja Husarzom i wyraźnie buduje morale drużyny - mającej nadal szanse na występy w fazie Play-Off. W Gryfinie, Husaria, rozegrała dotychczas trzy mecze.

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i krajach europejskich, rozgrywki Play-Off
(rozpoczynane po rundzie ligi zasadniczej) charakteryzują się większą walką o zwycięstwo,
a także zwiększeniem oglądalności spotkań, co sprzyja z kolei rozgłosowi drużyn i daje większą gammę sponsorów, którzy pomogliby w zakupie profesjonalnych akcesoriów treningowych.

Miasto Szczecin zrezygnowało z walki o utrzymanie drużyny w swoim mieście. Teraz szansę na utworzenie potężnej formacji futbolistów otrzymuje Gryfino. Amerykańska atmosfera może zacząć się udzielać, gdy team wejdzie w fazę pucharową. Gryfiński stadion potrzebuje przebudowy trybun i większej liczby miejsc dla kibiców.

Jeśli Husaria wykona swoje zadanie, być może zostaną postawione także specjalne bramki do gry w futbol, miasto dofinansuje resztę potrzebnego ekwipunku, a Gryfino stanie się jednym z głównych ośrodków futbolu amerykańskiego w Polsce. Takie zakończenie postawiłoby twierdzę Husarzy na dobrej pozycji w kolejnych sezonach. Czy tak będzie ? Wszystko idzie w dobrym kierunku, lecz wtedy Szczecinowi pozostałby tylko wstyd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki za plus.
Wiesz, chodzi o to, że Gryfino zapewnia na mecze dobre boisko do treningów i meczów, na których dodatkowo są angażowane służby ratownicze. Tak więc są to te plusy, które przeważają nad Szczecinem wyraźnie.
Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda by było. Husaria to raz, że polska nazwa polskiego klubu a nie wszędzie to tak wygląda. Po drugie klub już się trochę zrósł się ze Szczecinem i teraz co? Husaria Szczecin przestałaby istnieć? Co teraz będzie Husaria Gryfino? Ale to będzie nowy klub i nie będzie miał praw do tradycji Husarii Szczecin.

W każdym razie (+) za to, że o tym piszesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.