Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7703 miejsce

Szczecin: Co nowego na Golęcinie?

Pogoda ostatnio raczej wiosenna, więc coraz częściej zaglądam do ogródków przy ul. Wiszesława na Golęcinie.

Wejście na dok statku / Fot. Andrzej SadowskiGolęcino to m.in zagłębie ogrodów działkowych. Ogrodnicy zaczęli już prace, grabią liście, palą gałęzie obcięte przy przycinaniu drzew i krzewów. Słowem sezon działkowy rozpoczęty. Naprzeciwko działek jest zaniedbany, zaśmiecony teren wykupiony przez radnego miejskiego Piotra Kęsika, który nie interesuje się stanem swojej działki i nie odpowiada też na propozycję działkowców, którzy chcieliby ten teren odkupić, aby wybudować tu ogrodową świetlicę.

Zaniedbany, zaniedbany teren radnego Piotra Kęsika / Fot. Andrzej SadowskiRuszyło się coś w Stoczni Remontowej „Gryfia”, po okresie pustych doków, dzisiaj wprowadzano statek na największy dok. Lada moment na remont klasowy ma też wpłynąć do stoczni remontowej m/s „Isa”, która dzisiaj wyładowywała fosforyty z Casablanki w Zakładach Chemicznych „Police”. Polska Żegluga Morska planuje wyremontować łącznie 16 statków, większość w kraju. Może pozwoli to Stoczni Remontowej „Gryfia”, wyjść na prostą.

Na ul Dębogórskiej kolejny budynek wykwaterowany, przygotowany do wyburzenia, postępują też prace przy remoncie starej olejarni. Ostatnio Fundacja Balet właściciel obiektu wystąpiła do sponsorów z propozycją pomocy przy finansowaniu zakupu okien i ich wstawiania.

Stara olejarnia będzie jak nowa / Fot. Andrzej SadowskiWracając na przystanek tramwajowy przy ul. Wiszesława zauważyłem, że wycięto paskudną blaszaną wiatę, jednak spowodowało to odsłonięcie prawdziwego śmietniska na działce przy budynku nr 14. Z budynku nr 15 wykwaterowano już też mieszkańców i czeka na rozbiórkę. Zastanawiałem się czy teren ten jest przewidziany do wykorzystania pod rozbudowę istniejącej wozowni tramwajowej?

Wycięcie blaszanej wiaty przystankowej odsłoniło śmietnik na działce przy budynku nr 15 na ul Wiszesława / Fot. Andrzej SadowskiNo i muszę jeszcze dodać słowo o nieuprzejmych motorniczych, którzy wyjeżdżając z wozowni składami np. 11 czy 5 (aby dojechać na swoją trasę), nigdy nie zatrzymują się na przystanku przy ul Wiszesława (a wielu mieszkańców chętnie by się zabrało). Jest to tym bardziej dziwne, że zatrzymują się już na następnym przystanku na Żelechowie, tylko dla swoich współmieszkańców i znajomych są tacy nieuprzejmi.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krystyna Janda
  • Krystyna Janda
  • 28.03.2011 19:35

Wstawianie statków na dok, to ciekawe widowisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tycia Baran
  • Tycia Baran
  • 28.03.2011 19:32

Rzeczywiście motorniczy 5 i 11 nie zatrzymują się przy ul Wiszesława!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.