Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18841 miejsce

Szczecin. Cofki groźniejsze niż fala powodziowa

Wtorkowa wichura spowodowała cofkę na Odrze i nie tylko podtopiła rejon nabrzeżny w Podjuchach, Policach i ul. Bydgoską, ale ponowne zalała ogrody działkowe przy ul. Wiszesława na Golęcinie.

Zalane ogródki działkowe przy ul. Wiszesława / Fot. Andrzej SadowskiJuż drugi raz w tym roku cofka na Odrze zalała ogrody i altanki na wyspie Puckiej i na ul. Wiszesława. Średnio w ostatnich latach zalewa te tereny przynajmniej raz rocznie, albo wiosną, albo na jesieni.

Być może gdyby działki w rejonie ul. Wiszesława miał ktoś ze szczecińskich vipów już dawno miasto podjęłoby trud uzupełnienia tego 200-300 metrowego ubytku pomiędzy dwoma uzbrojonymi nabrzeżami i sprawa zalewania działek byłaby nieaktualna.

A gdyby jeszcze zaprojektowano na tym terenie promenadę z kawiarenkami i wieżą widokową, gdyby w kanale wykonano mini marinę, miejsce to stałoby się jednym z najatrakcyjniejszych i najciekawszych w Szczecinie (widać stąd cały ruch statków, żaglówek i motorówek na Odrze w przeciwieństwie do Wałów Chrobrego).

Na razie użytkownicy i mieszkańcy "Szczecińskiego Bangkoku" przy ul. Wiszesława dzielą los ogrodników. Im także woda może zalać pomosty i hangary. Odra w tym miejscu podnosi się o ok. 0,5 metra, a nie 23 centymetry jak przy moście długim. Dobrze, że dzisiaj woda już trochę opadła i stoi tylko na najniżej położonych działkach.

Podniesiony stan wody na Odrze / Fot. Andrzej SadowskiZatopione pomosty Szczecińskiego Bangkoku / Fot. Andrzej SadowskiZalane ogrody działkowe na Golęcinie / Fot. Andrzej Sadowski


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przy największej cofce jaką pamiętam zalało ul. Łąkową przez kanalizację burzową która była odprowadzona bezpośrednio do Motławy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdańsk zawsze obawia się cofki, Motława zalałaby starówkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.