Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Demonstracja stoczniowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 15:56

Demonstrujący w Szczecinie związkowcy z całego kraju zabili deskami wejście do biur poselskich PO. Na deskach namalowali słoneczko i hasło : "PO do Kataru". Manifestujący obrzucili budynek petardami i jajkami.

W czasie demonstracji europoseł Sławomir Nitras przebywał w swoim biurze poselskim. Gdy próbował wyjść do stoczniowców spotkał się z ich strony ze zdecydowaną wrogością. "Coś ty zrobił z tego Szczecina? - wieś!", "Stanowiska w zarządach rozdajesz!", "Tysiące ludzi okłamałeś!" - krzyczeli między innymi stoczniowcy.

Europoseł Sławomir Nitras twierdzi, że chciał porozmawiać z demonstrującymi związkowcami, ale nie było takiej możliwości. Jak mówi, gdyby do nich wyszedł mogłoby dojść do rękoczynów. Jednak - jak dodaje - 95 procent demonstrantów zachowywała się spokojnie, agresywne było natomiast czoło pochodu.

Zdaniem Sławomira Nitrasa kosztami zniszczeń powinien zostać obciążony szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek. Przyznał też, że przez jednego z manifestujących został uderzony deską, jednak - podkreślił, nie zrobił tego żaden z uczestników demonstracji, ale przypadkowy łobuz.
Posłanka PO Renata Zaremba powiedziała, że będzie chciała złożyć wniosek do sądu o ukaranie organizatorów manifestacji, bo jej zdaniem wymknęła się spod kontroli organizatorów. "To jest po prostu skandal. Urządzono zwykłą manifę, i jeszcze burzy się ludzi i wyciąga na ulice. To jest po prostu skandal" powiedziała posłanka PO.

Na ulicach Szczecina w obronie miejsc pracy demonstrowało kilka tysięcy związkowców, przede wszystkim z firm i przedsiębiorstw Pomorza Zachodniego. Wspomagali ich związkowcy zbrojeniówki, z firm energetycznych i z kopalń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żałuję, że nie mogłem dziś być w Szczecinie :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.