Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Dlaczego Brama Portowa leży odłogiem?

Zaznaczam, że nie usiłuję nikogo krytykować. Chcę pokazać, co się uzyskuje, gdy człowiek chce coś szybko zmienić.

Panorama skrawka centrum Szczecina / Fot. T. ŚledziewskiCentrum Szczecina: jeden z najcenniejszych zabytków - "Brama Portowa", do tego dwa kościoły, pomnik Kornela Ujejskiego, katedra diecezjalna, a także zabytkowy gmach Akademii Medycznej i budynek Poczty Polskiej - to wszystko w - przysłowiowym - zasięgu ręki. No i... masz "babo placek" - na środku - "pobojowisko".

Nie! Nie omyliłem się. To co widać na zdjęciu to wynik starcia naszej polskiej naiwności z cwaniactwem - nie tylko zagranicznych inwestorów. No i jest tak, jak widać na zdjęciu. Na ten temat napisano już kilka artykułów w prasie krajowej. W centrum Szczecina od kilku lat leżą - jak się okazuje - dwa nie wykorzystane place. Czyli nikt na nich nie prowadzi działalności gospodarczej. Nie wpływają do kasy miasta żadne pieniądze. No i jak zwykle - nie ma winnych. Kim są ludzie, którzy wodzą za nos władze Szczecina? Ja na ten temat nie będę zabierał głosu. Jestem "za chudy w uszach".

Gdyby ktoś chciał zapoznać się szerzej z tym tematem wystarczy wpisać w Google hasło: "Carlos Roizner w Szczecinie". Na stronie ukaże się długa lista materiałów. Życzę przyjemnej lektury. Polecam tylko odpornym psychicznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.01.2009 14:29

+))) Panie Tadeuszu, to właśnie jest przejaw miłości do swej "Bliższej Ojczyzny". Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. A Pan działa! Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zauważenie i uznanie. Widzi Pani jestem człowiekiem, że tak powiem - słusznego wieku. Szczecinianinem od 1959r. Na terenie miasta istniało i w miarę dobrze funkcjonowało wiele przedsiębiorstw. Niemal wszystko popadało. Duma Szczecina - Stocznia - też. Czy człowiek - kochający swoje miasto - nie może podupaść na zdrowiu - ? A wszystko miało przemienić się w dobrobyt z tej PRL-owskiej biedy.
Pozdrawiam Serdecznie ! Śledź

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2009 00:11

+ Panie Tadeuszu, sam fakt , że pisze Pan o tym świadczy o pańskiej wrażliwości na sprawy społeczne ... Życzę powodzenia ... Miło mi było poznać Pana... :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.