Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Dożywocie za zamordowanie 12-letniej dziewczynki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 14:48

Wyrokiem dożywotniego więzienia dla Mariusza S. zakończył się proces w sprawie zamordowania 12-letniej Magdy z Wielgowa w Zachodniopomorskiem. Ostatni świadek, który zeznawał dziś w sądzie, nie dał alibi Mariuszowi S. oskarżonemu o gwałt i zabicie dziewczynki.

Dożywocia żądał dla oskarżonego prokurator. Mariusz S. wnioskował o uniewinnienie. Nie przyznał sie do winy i twierdził, że Magdę zamordował jego ojciec.

Do zabójstwa 12-letniej dziewczynki doszło w drugi dzień Świąt Wielkanocnych 2004 roku. Jej ciało odnaleziono w lesie dzień później. Nastolatka została brutalnie zgwałcona i uduszona. Skradziono jej biżuterię i rower.

Oskarżonego - 31-letniego dziś Mariusza S. policja złapała 4 lata później. Zdecydowały o tym ślady DNA, które pozostawił na ciele ofiary. Początkowo przyznał się do winy, jednak na pierwszej rozprawie wycofał zeznania. Tłumaczył się wtedy, że choć spotkał tamtego dnia Magdę i jej koleżankę, to "tylko złapał ją za ramię w przyjacielskim geście, by uważała, jeżdżąc rowerem". Tej wersji nie potwierdzili świadkowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.