Facebook Google+ Twitter

Szczecin GameShow już w ten weekend

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-11-02 21:12

Żyjemy w czasach komputerów i internetu, a gry komputerowe zastępują "chińczyka". Nic więc dziwnego, że organizowane są imprezy dotyczące gier komputerowych i konsolowych. Jedna z nich - Szczecin GameShow odbędzie się już wkrótce (6-7.11).

Materiał promocyjny udostępniony przez organizatorów SGS. / Fot. Szczecin GameShow 2010"Szczecin GameShow (SGS) - Targi gier komputerowych i elektroniki" to największa w Polsce impreza poświęcona tej tematyce. Zaprezentowane zostaną najnowsze gry, najszybsze komputery i profesjonalne akcesoria. Impreza organizowana jest przez firmę U studio oraz objęta honorowym mecenatem Prezydenta Miasta Szczecin.

SGS to także mnóstwo dodatkowych atrakcji i wydarzeń Materiał promocyjny udostępniony przez organizatorów SGS. / Fot. Szczecin GameShow 2010- konferencja ZAiKS o prawach autorskich i pokrewnych, loty balonem, prezentacja robotów. Nie zabraknie wielu konkursów z ciekawymi nagrodami. Także Pogoń Szczecin SA potwierdziła udział drużyny w imprezie.
Stoiska z grami zostaną oznaczone wg systemu PEGI (Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier), dlatego będzie to wydarzenie promujące rozrywkę dla całych rodzin.

Przestrzeń imprezy będzie podzielona na kilka sfer.

Scena Centrum Rozrywki Na niej prezentowane będą nowości wśród gier oraz odbywać się będą konkursy. Dodatkowe atrakcje to np. mecz piłki nożnej pomiędzy zawodnikami Pogoni Szczecin a dziennikarzami, konkursy Guitar Hero, Singstar, gry wyścigowe i popularne shooter’y. Wystąpią zaproszeni muzycy i DJ’e.

Sport Arena W strefie tej będzie można zagrać w piłkę nożną, gry zespołowe oraz wszelkie gry ruchowe. Dodatkowo w części hali, gdzie znajduje się boisko do squash’a powstanie wirtualny kort, na którym będzie można zagrać w tenis, baseball, golf czy kręgle (Wii).

Strefa Szpilek W tej strefie pojawią się gry i sprzęt związany z fitness, ćwiczeniami, ale także gry logiczne oraz inne, skierowane do kobiet.

Evolution Museum W specjalnie wydzielonej strefie powstanie swoiste muzeum ewolucji sprzętu do grania. Będzie to wielka ciekawostka, szczególnie dla młodych graczy, którzy w tym miejscu zobaczą jaką drogę przeszły konsole oraz sprzęt do grania przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Sprzęt będzie udostępniony do użytku odwiedzających.

Cinema Zone W strefie tej powstanie kino. Filmy tu wyświetlane będą do tematyki gier np. Tron czy Gry Wojenne. Oprócz tego - prezentacja animacji i filmów amatorskich wykonanych komputerowo.

Artgame Wystawa grafiki i komiksów.

eduROBOT.pl Będzie to strefa skierowana szczególnie do najmłodszych i ich rodziców. Będzie można się zapoznać z nowoczesnymi sposobami zachęcania do nauki, a to w formie zabawy. Ponadto wiele propozycji rozrywki- Robo Zoo, Robo dżungla.

Zaproszeni goście Osoby, które zaprosimy na imprezę to ludzie świata sportu (Monika Pyrek, piłkarze Pogoni Szczecin), ale również znane osoby ze świata rozrywki.

Klany Dni otwarte klanów i społeczności graczy, z którymi w trakcie trwania imprezy będzie można się spotkać i porozmawiać.

Konkursy Zarówno przed imprezą (serwis internetowy) jak i w jej trakcie odbędzie się kilka konkursów z nagrodami. Tematyka: film promujący imprezę, najlepsze przebranie związane z tematyką gier, najciekawszy komiks oraz muzyka związana z imprezą.

Imprezę urozmaici udział Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W sobotę od godz. 14:00 na arenę wjadą roboty sumo. W niedzielę w godz. 10:00-12:00 nad głowami odwiedzających Szczecin GameShow przeleci quadrocopter – wielowirnikowy pojazd latający, a następnie pojawią się roboty LEGO – autorskie konstrukcje studentów. Ponadto- szkolenie z programowania robotów, prezentacja studiów i wiele innych atrakcji.

Dla osób, które doceniają tradycyjne gry planszowe, również przygotowana jest niespodzianka. Podczas SGS odbędzie się prezentacja twórców gier planszowych, prezentacja gier wraz z wyjaśnieniem zasad, a dla bardziej zaawansowanych- turnieje.

Jednym z ciekawszych punktów w planie imprezy jest koncert. Łona & Webber pojawią się na scenie SGS już 6.11. o godz. 17.

Impreza odbędzie się 6 i 7 listopada na hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga 6-8 w godzinach:
6.11. od godz. 10 do 20
7.11. od godz. 10 do 18

Ceny biletów wstępu:
10 zł / 1 dzień
bilety dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób - 20% zniżki
dzieci do lat 5 - wstęp wolny
koszt miejsca parkingowego - 5 zł

Bilety będzie można nabyć w kasie hali MTS w dniach imprezy. Po więcej informacji zapraszam na stronę Szczecin GameShow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.