Facebook Google+ Twitter

Szczecin: IV Jarmark Jakubowy

Po raz czwarty Jarmark Jakubowy będzie towarzyszyć uroczystościom odpustowym ku czci świętego Jakuba w Bazylice Katedralnej w Szczecinie. W tym roku na jarmarku pojawi się ok. 200 wystawców.

Jarmark Jakubowy, drzwi katedry / Fot. Elżbieta SadowskaJarmark Jakubowy przyjął się do programu letnich imprez w Szczecinie. Tym bardziej, że proponuje strawę i dla ducha i dla ciała. Tegorocznemu Jarmarkowi Jakubowemu towarzyszyć będą uroczystości związane z w 825. rocznicą konsekracji katedry. Odpustowe rekolekcje poprowadzą duchowni z Kamerunu i Brazylii. Odpust będzie można uzyskać przez wszystkie 3 dni jarmarku.

Program jarmarku 20 - 22 lipca, jest bogaty w występy artystyczne (występy zespołów i kapeli profesjonalnych, występy zespołów regionalnych, ludowych, pieśni i tańca, koncerty organowe itp.), konkursy na najlepszy produkt regionalny, konkurs na chleb jarmarku (dni chleba), święto miodu itp.Stoiska na jarmarku / Fot. Elżbieta Sadowska

W programie jarmarku są również koncerty, wystawy, zwiedzanie katedry, msze i rekolekcje (Noc w Katedrze) oraz konkursy i atrakcje dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Będzie można kupić przede wszystkim rękodzieła, ale także produkty tradycyjne i regionalne oraz żywność (dzisiaj zaopatrzyłam się w dwa rodzaje kiełbas i dwa gatunki miodu - pycha).Nie mogłam się oprzeć, żeby nie kupić kiełbasy. / Fot. Elżbieta Sadowska

Warto odwiedzić szczeciński Jarmark Jakubowy, tym bardziej, że dzisiaj był w Szczecinie pierwszy od dłuższego czasu dzień bez deszczu. Warto wziąć udział w rekolekcjach, uzyskać odpust w czasie mszy odpustowych, szczególnie tej uroczystej, jubileuszowej, na zakończenie jarmarku koncelebrowanej przez biskupów polskich i niemieckich.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

szczeciński
  • szczeciński
  • 30.07.2012 09:41

No zobaczyłem - coraz większa komercja... Szkoda klimatu poprzednich jarmarków...

Komentarz został ukrytyrozwiń
J. kowalski
  • J. kowalski
  • 21.07.2012 08:39

Napisz lepiej o Memoriale Kusocińskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz Jarmark Jakubowy w Szczecinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.