Facebook Google+ Twitter

Szczecin jesienią 2010 cz. I

Zwiedzając Szczecin ma się wrażenie, że jest to jedno z najbardziej nasyconych roślinnością miast w Europie. Jest trzecim miastem Polski pod względem zajmowanej powierzchni i siódmym pod względem ludności (ponad 400 tys. mieszkańców).

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Widok Szczecina od strony Dzielnicy Warszewo. Warszewo leży na terenie jeszcze bardziej wzniesionym - około 130 m n.p.m.Fot. Piotr Wierzbicki
Widok Szczecina od strony Dzielnicy Warszewo. Warszewo leży na terenie jeszcze bardziej wzniesionym - około 130 m n.p.m.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

W Szczecinie wymarło wiele dużych "organizmów żywych". Wymienię tylko te, które wymieniono w sobotnio-niedzielnym Kurierze i trochę znanych z własnych obserwacji. Stocznia, huta, Wiskord, Polmos, Polmo, fabryka narzędzi, Unikon, Selfa, Hydroma, w kolejce czekają - zakłady chemiczne Police. Ich miejsce zajęło parę Hipermarketów i nic poza tym. Nie wymieniam przedsiębiorstw budowlanych, bo w ich miejsce powstało dużo firm prywatnych. A widok w centrum miasta nieużytku po "grzybku" i starego, opuszczonego kina Kosmos uznanego za zabytek, do którego "Młode Wilki" czują wstręt, bo to PRL-owski relikt i nie wykazują nim zainteresowania, nie wzbudza we mnie radosnych odczuć. To co oglądacie na zdjęciach to rzeczywiście zabytki, no i po PRL-owskie relikty. Ten wysoki budynek w głębi to niby nowoczesny "Kompleks PAZIM składa się z wysokiej klasy części biurowej, bankowo-usługowej, hotelowej oraz dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego. Jest doskonałym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej, umożliwiając skorzystanie z szerokiego zakresu usług dodatkowych, również po godzinach pracy. To miejsce spotkań, prowadzenia biznesu oraz wypoczynku." - Taką informację znalazłem pod hasłem "Pazim Szczecin".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ulega wątpliwości że Wrocław to wspaniałe miasto. Przypominam sobie jak jadąc pociągiem przez tereny Hessii, siedziałem w jednym przedziale z Francuzami polskiego pochodzenia. Nie znali języka polskiego. Jechali do Wrocławia budować szpital w czynie wolontariackim. Były to lata 90-te ubiegłego wieku.
Dodam tylko że każde miasto ma swoją "duszę" i każde w jakiś sposób jest ciekawe z zasobem "bagażu" historycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już dawno powiedziałem, że Polska to bardzo piękny i bogaty kraj, więc Jej miasta, też są piękne.
Z bogactwem tylko jest nieco więcej perturbacji.
Zostało roztrwonione przy okazji transformacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, Szczecin do morza ma jeszcze około 100 km. To co widać na zdjęciach to rzeka Odra i rozlewiska Zalewu Szczecińskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy pytaniu p. Roberta już jestem spokojny o mój szowinizm. Panie Robercie:)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A i pogoda sprzyjała reporterowi. Bardzo ładne kolory. Lecz wciąż nie wiem czy miasto jest nad morzem czy tylko nad rzeką :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo:), może Piotr zrozumie mój egoistyczny stosunek do Wrocławia. To prawie lokalny szowinizm:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W szczecinie byłam tylko jeden raz. Było to bardzo dawno i niewiele pamiętam.
Warto przypominać nam te miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpadasz Irku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Piotr:), przepraszam, Szczecin jest ładny:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.