Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Jutro demonstracja "Solidarności"

Już jutro ulicami Szczecina przejdzie demonstracja "Solidarności" w obronie miejsc pracy. Związkowcy zapowiadają, że do stolicy Pomorza Zachodniego zjedzie ok. 8 tys. członków "S" z całego kraju.

 / Fot. plakat informujący o demonstracji "Solidarności"Decyzja o wyjściu na ulicę podjęta została po nieudanej próbie sprzedaży majątku Stoczni Szczecińskiej. Do demonstrujących stoczniowców dołączyć mają także pracownicy Zakładów Chemicznych "Police", które ogłosiły, iż są zmuszone ograniczyć produkcję i zwolnić część załogi. Przeciw prywatyzacji swojej spółki zamierzają również protestować pracownicy Enei. Energetycy boją się utraty przywilejów i domagają się gwarancji zatrudnienia. Najprawdopodobniej do demonstracji dołączą również związkowcy z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, którzy protestują przeciw redukcji etatów. Spodziewani są też związkowcy z PŻM oraz górnicy.

"Solidarność" od kilku dni prowadzi intensywną kampanię zachęcającą mieszkańców Szczecina do wsparcia protestu. Obok spotów radiowych pojawiły się w mieście plakaty z hasłem: "Dialog społeczny rządu: kłamię, nie widzę, nie słyszę".

Demonstracja rozpocznie się w południe przed bramą stoczni od przemówienia przewodniczącego "Solidarności", Janusza Śniadka. Następnie pochód przejdzie od głównej bramy stoczni ulicami: Dubois, Malczewskiego, do przejścia podziemnego, gdzie na godzinę 13 zaplanowano kolejną turę przemówień. Następnie aleją Wyzwolenia i Piłsudskiego demonstracja skieruje się ku placowi Grunwaldzkiemu. Przed siedzibą zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej od 13.30 do 14 zaplanowany jest wiec, po którym al. Jana Pawła II związkowcy przejdą przez pl. Lotników, pl. Żołnierza, pl. Hołdu Pruskiego na Wały Chrobrego. Tu odczytane zostaną petycje do premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się gorący piątek w Szczecinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.