Facebook Google+ Twitter

Szczecin już wkrótce zostanie nowym cudem świata?

Szczecin jest jednym z 11 polskich miast zgłoszonych do plebiscytu fundacji "New7Wonders". Nagrodą w konkursie jest miano jednego z siedmiu najcudowniejszych miast świata.

Zamek, Baszta, Trasa Zamkowa oraz część Nowego Starego miasta w Szczecinie / Fot. Andrzej SadowskiDo plebiscytu fundacji "New7Wonders", internauci z całego świata zgłosili 1259 miast z całego świata, m.in. Nowy Jork, New Delhi, Madryt, Monte Carlo, czy Malaga. Z polskich miast, zaszczyt ten spotkał: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawę, Wrocław i Zamość. Wśród kandydatów zabrakło Łodzi, którą New York Times poleca jako miejsce, które w 2012 r. trzeba koniecznie odwiedzić - podaje portal 24kurier.pl.

W głosowaniu na najpiękniejsze miasta, najpierw odbędą się wstępne kwalifikacje (do listopada 2012 r.), które wyłonią 300 (w tym 77 z największą ilością głosów internautów) najcudowniejszych miast świata, które przejdą do następnego etapu. W finale znajdzie się już tylko 28 miast z całego globu, a tylko 7 z nich uzyska tytuł jednego z najcudowniejszych miast na świecie. Głosowanie potrwa do 6 grudnia 2013 r..

To nie pierwszy plebiscyt Fundacji "New7Wonders". Wcześniej zorganizowała m.in. konkurs na siedem nowych cudów architektury oraz siedem nowych cudów świata natury. Jakie są szanse polskich miast? Przekonamy się o tym
jeszcze w tym roku, gdy zostanie wyłonionych 300 zakwalifikowanych. Jeżeli będzie można głosować na swoje miasto, to największe szanse będzie miał Nowy Jork. Jednak nie stawia to polskich lokacji na straconej pozycji, tym bardziej Szczecina, którego internauci są bardzo aktywni, chociażby w konkursie internetowym "Świeć się".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Świtalski
  • Świtalski
  • 16.01.2012 08:46

W konkursie "Świeć się" Szczecin po raz drugi z rzędu wygrał. Widocznie Szczecin, ma silne zaplecze Internetowe!

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 13.01.2012 15:44

jasne! Barcelona, przy Katowicach to syf, Toledo obok Szczecina wygląda jak wychodek, Rzym przy Poznaniu to zaścianek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To mój jubileuszowy 50 artykuł opublikowany w wiadomościach24.pl, dlatego być może wkradła się mała dezinformacja. Pierwszy akapit powinien wyglądać tak:
"Do plebiscytu fundacji "New7Wonders", internauci z całego świata zgłosili 1259 miast z całego świata, m.in. Nowy Jork, New Delhi, Madryt, Monte Carlo, czy Malaga. Z polskich miast, zaszczyt ten spotkał: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawę, Wrocław i Zamość - podaje portal 24kurier.pl. Wśród kandydatów zabrakło Łodzi, którą New York Times poleca jako miejsce, które w 2012 r. trzeba koniecznie odwiedzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.