Facebook Google+ Twitter

Szczecin: kłopoty z mieszkaniami komunalnymi

W 1948 r. rodzice objęli mieszkanie przy ul. Wiszesława na Golęcinie, w którym i ja mieszkałem przez 25 lat.

Niestety mama zmarła na tydzień przed terminem podpisania umowy notarialnej o wykup mieszkania komunalnego, a mieszkający z nią wnuk dostał nakaz opuszczenia zajmowanego mieszkania.

Nastąpiło to w pierwszej połowie 2008 r i od tego czasu (dwa lata) wyremontowane mieszkanie stoi puste. Wnukowi nie udało się nawet otrzymać rekompensaty za inwestycje przeprowadzone w mieszkaniu, bo nie miał na to dokumentacji i zgody ZBiLK-u. Mieszkanie stoi puste już drugi rok, a kolejka po mieszkanie komunalne się wydłuża. Taka dziwna polityka miasta, udaremnia możliwość zamieszkania w nich oczekujących.

Wczoraj dowiedziałem się od sąsiada, który w tym domu mieszka od 61 lat i rozmawiał z robotnikami, a także oglądał zalany sufit w mieszkaniu pod, że ZBiLK, zainteresował się po dwóch latach tym mieszkaniem, bo okazało się, że mieszkanie jest zalane. Widocznie, ktoś robiący dokumentację mieszkania nie dokręcił jakiegoś kranu z wodą i przez dwa lata, woda sącząc po kropelce zalała to mieszkanie.

Teraz w mieszkaniu zrywane są drewniane podłogi, wyburzane dobudowane wcześniej ścianki działowe, likwiduje się wykonaną własnym sumptem ubikację w mieszkaniu (są wspólne na półpiętrach) i konieczny będzie generalny remont. To straszne marnotrawstwo.

A wszystkiego można by uniknąć, gdyby mieszkania były przydzielane z marszu (przecież nowy właściciel sam wykonałby już zamieszkując, niezbędne remonty a w tym wypadku mieszkanie było po remoncie) i od dwóch lat jakaś rodzina mieszkająca np: na działkach, miała by niezłe warunki mieszkaniowe. Trudno zrozumieć, że tyle mieszkań stoi pustych a kolejka oczekujących zamiast maleć, ciągle rośnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mamy ostatecznie Demokrację. Każdy może robić, co chce, bo zapewnia mu to Konstytucja. Patrz Art. 41 pkt 1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Urzędnicy wykorzystują swoje prawa i co im można zrobić? Pogadać! I tyle!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezrozumiała jest polityka mieszkaniowa miasta Szczecina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli mieszkania stoją puste, a oczekujacy czekają latami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.