Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Kolejka na rekrutację, na Medyczny Uniwersytet Seniora

PUM dysponuje 150 miejscami na Medyczny Uniwersytet Seniora. Dotychczas zapisało się 70 seniorów. W związku z tym, w dniu 27 sierpnia w rektoracie PUM przy ul. Rybackiej 1 zorganizowano dodatkową rekrutację.

Kolejka na rekrutację / Fot. Grzegorz SadowskiKiedyś Stańczyk udowadniał, że najwięcej jest w Polsce lekarzy, dzisiaj można było zobaczyć, jaką potęgą są ogłoszenia w mediach (Głos, Kurier szczeciński). Po anonsie w w/w dziennikach, na dodatkową rekrutację 80 osób do Medycznego Uniwersytetu Seniora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, już od godz. 9:00 zgłosiło się ich ponad 200.

Rzecznik PUM Kinga Borys, uspokaja oczekujących na rekrutację / Fot. Grzegorz SadowskiA ponieważ o przyjęciu na zajęcia MUS oprócz kryterium wiekowego (powyżej 60 lat), miała decydować kolejność zgłoszeń, panie (w olbrzymiej większości) bardzo się denerwowały, czy zostaną przyjęte. Rzecznik prasowy PUM Kinga Brandys, poinformowała zebranych, że można stać w kolejce, wszyscy zostaną przyjęci.

Kolejka się nie obliczyła / Fot. Grzegorz SadowskiChętni (chętne) stali więc w kolejce do rekrutacji (aula im. prof. Witolda Starkiewicza), jednak po godzinie panie przyjmujące zgłoszenia poszły na 10 minutową przerwę. Po przerwie rzecznik prasowy PUM Kinga Brandys, oświadczyła, że panie przyjmujące zgłoszenia podliczyły ilość zgłoszonych osób i przyjmą jeszcze tylko 60 osób. Prosiła, żeby kolejka się obliczyła.

Reportaż nagrywa lokalna telewizja / Fot. Grzegorz SadowskiW kolejce do rekrutacji, stało jeszcze około 100 osób, ale jakoś nikt się nie przejął i właściwie nikt (oprócz pierwszej 35-tki), nie policzył swojego miejsca w kolejce. A nawet dochodzili następni. Cóż, kolejki za wiedzą, nie da się tak zwyczajnie zamknąć. Zainteresowanie rekrutacją na MUS było tak duże, że pojawiła się nawet lokalna telewizja, która przeprowadziła reportaż z holu PUM.

To druga edycja Medycznego Uniwersytetu Seniora PUM. PUM zaprasza na zajęcia osoby, zainteresowane medycyną i profilaktyką zdrowotną. Wykłady poprowadzą nauczyciele akademiccy PUM. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą raz w miesiącu. Program dofinansował Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.