Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Koncerty i warsztaty w Royal Jazz Club

Przed nami jesienna odsłona 8. Zmagań Jazzowych, czyli koncerty i warsztaty w wykonaniu najlepszych polskich jak i zagranicznych muzyków jazzowych.

Royal Jazz Club / Fot. Justyna BorowieckaNa koncercie zaprezentują się młodzi, uzdolnieni szczecińscy jazzmeni. Obok Tomasza Licaka i Kuby Skowrońskiego wystąpią Marcin Jahr i Joanna Gajda. Z kolei druga część koncertu będzie mistrzowskim popisem gwiazd światowego jazzu, które, co bardzo istotne, zadeklarowały chęć prowadzenia zajęć w szczecińskiej Akademii. Zapowiada się zatem wspaniały wieczór z muzyką jazzową na światowym poziomie. Tegoroczne Zmagania Jazzowe dedykowane są staraniom o utworzenie Akademii Sztuki w Szczecinie.

8. Międzynarodowy Festiwal "Zmagania Jazzowe"
Program (wrzesień/październik 2009):

Marcin Kaletka QuintetARCIN
2 września 2009 (środa), godz. 20.00
Royal Jazz Club, ul. Mariacka 26, Szczecin
wstęp wolny

Marcin Kaleta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiował w klasie saksofonu jazzowego prof. Jerzego Jarosika, warto zaznaczyć, że Marcin studia ukończył z oceną celującą. Laureat II miejsca w konkursie Zmagań Jazzowych ubiegłego roku.

Maciej Sikała Trio
3 września 2009 (czwartek), godz. 20.00
Royal Jazz Club, ul. Mariacka 26, Szczecin
wstęp: 30 zł /15 zł (studenci, uczniowie)

Maciej Sikała- tenor sax, sopran sax, Piotr Lemańczyk - bas Tomasz Sowiński - drums. Maciej Sikała jest najlepszym polskim "tenorzystą" według ankiety Jazz Top. Zaprezentuje w Royalu swoją najnowszą płytę "Trio". Krążek dopiero co pojawił się na rynku a już zebrał pochlebne recenzje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.