Facebook Google+ Twitter

Szczecin: na boiskach lądują helikoptery

To, że helikoptery medyczne lądują w Szczecinie na Jasnych Błoniach, nikogo już nie dziwi - ale że lądują też na boisku przy ul Budziszyńskiej, jest już na pewno swoistą ciekawostką.

Helikopter na boisku / Fot. Elżbieta SadowskaW połowie poprzedniego roku byłam świadkiem lądowania helikoptera medycznego na boisku osiedlowym przy ul. Budziszyńskiej w Szczecinie. Niestety, nie miałam przy sobie aparatu, aby uwiecznić to wydarzenie. Uparłam się, że sfotografuję helikopter medyczny jak ląduje, wyląduje lub startuje z boiska i wtedy napiszę o tym.

Od tego czasu minął rok i chociaż helikopter dość często (szczególnie w weekendy) ląduje na boisku, nie udało mi się sfotografować tego momentu. Wyzwaniem jest to, że mieszkam ok. 0,5 km od boiska i helikopter przed wylądowaniem zatacza koło nad naszymi blokami, więc powinnam Helikopter, karetka, wóz policyjny na boisku / Fot. Elżbieta Sadowskago wreszcie sfotografować.

Jednak zawsze nim zdążę coś na siebie narzucić, ubrać buty, porwać aparat, pobiec truchtem na boisko, helikoptera już nie ma. I tak już od roku. Wreszcie dzisiaj udało mi się sfotografować helikopter medyczny na boisku przy ul Budziszyńskiej. Zawsze lądowanie zabezpiecza policja, jest też na boisku karetka odbierająca chorego, chyba do pobliskiego szpitala klinicznego na Powstańców Wielkopolskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

 Marek Kurpiel
  • Marek Kurpiel
  • 24.01.2012 19:13

Jak nie profesjonalnych lotnisk, to muszą lądować na boiskach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.