Facebook Google+ Twitter

Szczecin, najlepiej zwiedzać spacerując

Postanowiłem przemierzyć dzielnice Szczecina na pieszo. Od Placu Żołnierza przez Plac Grunwaldzki, Błonia, Park Kasprowicza, dzielnicę Niebuszewo aż do dzielnicy Warszewo. W załączeniu są galerie i film do których zapraszam.

Szczecin widziany okiem pieszego

Myślę, że zwiedzanie dużych miast pieszo ma wiele walorów. Z uwagi na specyficzny mikroklimat w Szczecinie, wiosną, jak każdego roku, rośliny wcześniej zaczynają wegetację. Szczególnie wszechobecne magnolie, forsycje i ałycze.Po drodze można podziwiać zabytkowe, stare kamienice. Obecnie większość z nich jest odrestaurowana. Są też i takie kamienice, które z uwagi na brak dozoru konserwatora zabytków zostały w czasie remontu pozbawione elementów dekoracyjnych. Z biegiem czasu elewacja i świeża farba straci swój blask a kamienica zacznie straszyć swoim wyglądem.

Wczesnym popołudniem wiosenne Słońce ogrzewa swoimi promieniami skwery, parki i wolne przestrzenie. Po drodze mijam wielu ludzi na rowerach, szczególnie na terenach wolnych od ludzkiego natłoczenia. Na trawnikach młodzi ludzie baraszkują i realizują swoje zainteresowania, co pokazuję na załączonym filmie. Miła jest ta atmosfera w Szczecinie.
A co mamy z jazdy samochodem?
Straż Miejska w Szczecinie sypie mandatami

Zapraszam do załączonych materiałów, gdyż chcę podzielić się tym z Państwem.Szczecińskie rozarium - doskonałe miejsce na wypoczynek[/a ]

[a]http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kon_odwieczny_przyjaciel_czlowieka_164651.html


Centrum sportów zimowych "Gubałówka" w szczecinie

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.