Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Napad na policjanta. Tym razem padły strzały

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-03-03 21:33

W centrum Szczecina, ok. godz. 19, na jednej z najruchliwszych ulic miasta Al. Niepodległości, policjant znów stał się celem ataku ulicznych bandytów.

Bandyci w stojącym na przystanku mężczyźnie rozpoznali funkcjonariusza policji. Doszło do szamotaniny, policjant oddał dwa strzały ostrzegawcze, po których napastnicy uciekli. Wezwane wsparcie policji po pościgu zatrzymało dwóch 20-kilkulatków, trzeci jest poszukiwany. Policjant ma obrażenia twarzy. Jego życiu nic nie zagraża. Policja odmawia podania bliższych szczegółów zdarzenia.

„Na kolana psie” - sprawa skandalicznej reklamy znalazła swój finał w prokuraturze. Komendant Główny Policji złożył doniesienie do prokuratury przeciwko pismu "Info Magazine Skateboard" oraz
współautorowi kontrowersyjnej reklamy, Łukaszowi Kosemu. Zdaniem policji dopuszczono się czynów zabronionych polegających na publicznym nawoływaniu do popełnienia występku lub zbrodni. „Po zabójstwie policjanta w Warszawie taka reklama szczególnie oburza" - mówił młodszy inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

źródło. Polskie Radio Szczecin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Policjanci, którzy są w służbie stałej (po 3 latach) mogą nosić broń (niewielu to robi, bo i po co stresować żonę - wiem co mówię, to eskalacja strachu).
Kajdanki można zakładać, chyba że wiek sprawcy wskazuje, że to nieletni ( w takim przypadku stosuje się prowadnicę - na 1 rękę).
Czy to babcia, dziecko, czy policjant wszyscy powinni być równi - tu nie widzę wyjątków.
Średniowiecze i tortury, mam nadzieję - nie wrócą i niech tak zostanie.
Przestępczość i przemoc należy zwalczać od dołu; - najmniejszy przejaw agresji, każde wykroczenie powinno być represjonowane, to powoduje poczucie nieuchronności kary. Przymykanie oczu na duperele, skutkuje rosnącym poczuciem bezkarności i nasila przestępczość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po części zgadzam się z przedmówcami ale:
1. Tylko dzięki skandalowi dowiedziałem się o tej reklamie i o tym co reklamuje.
2. Z artykułu wynika, że "Dajcie mi człowieka, a artykuł zawsze się znajdzie."
3. Każda napaść jest zła. Nie tylko na policjantów.
4. To wyrywanie paznokci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dzisiaj rano informowałem o Puławach, a teraz Szczecin. Niedługo to na ulicę nie wyjdziesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.03.2010 22:10

Po służbie zdają do depozytu, także nie zawsze i nie każdy policjant chodzi z bronią. Niestety będą zmuszeni do tego w trosce o własne bezpieczeństwo. Tylko pozostaje kwestia szybkiej nowelizacji ustawy i wdrożeniu jej w życie. Oby tylko nie było, to kolejny bubel prawny który da przestępcom jeszcze większe prawa.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.03.2010 22:09

i wiszące nad głowa jak miecz Damoklesa zagrożenie że jej użycie może zostać uznane za nieuzasadnione . Policja mimo ze ma broń to tak naprawdę ma związane ręce , Dziś żaden młodociany bandzior sie nie boi , bo doskonale wie ze policja nie ma prawa założyć kajdanek

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.03.2010 21:57

Puławy , Hrubieszów , Szczecin , Warszawa to tylko ostatnich kilka dni . Przerażające jest to co się dzieje .Napady na policję , na banki , gwałty. To jeden wielki koszmar

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.03.2010 21:56

http://wiadomosci.onet.pl/2136669,11,1,1,item.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to strasznie daleko ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.03.2010 21:52

W Puławach także pobito policjanta - http://www.tvn24.pl/12690,1645868,0,1,pobity-policjant-bezskutecznie-szukal-pomocy,wiadomosc.html .Policjanci chyba będą musieli chodzić z bronią i do czasu jak nie będzie kilku postrzelonych, bez mózgowcy nie poprzestaną na tym... Napaść na policjantów, ostatnio jest trendy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.03.2010 21:45

Należałoby zaostrzyć kary za napaść na policjantów i surowo karać te bandyckie napaści . Jednocześnie policja powinna dostac większe uprawnienia .Najpierw brzuchem na bruk a potem dopiero pytać jak się delikwent nazywa . To już plaga !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.