Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Nie parkuj na trawniku, bo przyjdzie "Oponka"

"Oponka" został ochrzczony tym pseudonimem przez mieszkańców Szczecina, po kilkunastu podobnie wyglądających zdarzeniach. Kierowcy, którzy parkowali swoje auta na trawnikach lub w pobliżu zielonych ścieżek, następnego dnia musieli odwiedzić wulkanizatora.

Fot. ilustracyjna / Fot. Ambiguous @ Flickr/Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0.O osobie przebijającej opony w samochodach wie już szczecińska policja. Otrzymała bowiem zgłoszenie od prawników obradujących na konferencji w hotelu Park w Szczecinie, którym przebito opony ostrym narzędziem. Mężczyzna niszczy jednak tylko te auta, które parkują na zielonych terenach lub w pobliżu zielonych ścieżek. Policja jednak nie łączy wszystkich zgłoszeń o przebiciach w jedną sprawę, gdyż nie wiadomo czy dokonuje ich jedna osoba.

Sprawca przebić pod hotelem Park został zatrzymany przez policję, jednak szybko go wypuszczono. Tłumaczył swoje postępowanie problemami ze zdrowiem psychicznym. Sposób działania "Oponki" jest profesjonalny. Przecina on wszystkie opony na boku ostrym narzędziem, a powietrze uchodzi z niej kilka godzin. Przecięcie opony z boku powoduje jej trwałe uszkodzenie, którego nie da się zregenerować w zakładzie wulkanizacji. Posiadaczowi źle zaparkowanego auta grozi więc kupno kompletu nowych opon.

Nieoficjalnie mieszkańcy Szczecina popierają działania "Oponki". Problem parkowania na trawnikach jest powszechny w mieście, a kierowcy zostają przynajmniej w jakiś sposób ukarani.

więcej informacji o "Oponce" znajduje się na stronie "Głosu Szczecińskiego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Adam
  • Adam
  • 01.03.2011 19:40

Wasze dyskusje sie na poziomie. Ten debil oponka przebil opony moim starym ktorzy siedzieli w teatrze. Przyjechali do niego ze Swinoujscia z moja 15 letnia soistrą. Pozniej wracali do domu 120 kilometrów z przebitymi 4 kolami. Ten S@$#wiel naraził ich życie! Na tresie nie jedzie się tak jak w mieście 50km/h.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 25.02.2011 08:56

@Jan Gromek

Samochodem 8x szybciej? To chyba w środku nocy, kiedy ulice są puste. W godzinach szczytu kiedy ulice bardziej przypominają parkingi, a samochody poruszają się z zabójczą prędkością 10 km/h raz na 2-3 minuty, rowerem człowiek porusza się znacząco szybciej, nawet jadąc slalomem pomiędzy przechodniami na chodniku (brak wydzielonych ścieżek rowerowych to również poważny problem w polskich miastach).

Parkingi zajmują dużo miejsca. Każdy 1 zaparkowany samochód zajmuje co najmniej tyle miejsca co niewielkie biuro, a teren kosztuje. Niemożliwe jest żeby istniały duże parkingi przy każdym budynku. Za to całkowicie możliwe jest, żeby w centrum miasta było kilka wielopoziomowych parkingów oddalonych od siebie o około 15 minut drogi piechotą. Czy kierowcy w Polsce by z takich korzystali? Nie sądzę, ponieważ "kultura drogowa" i swobodny dostęp do samochodów jest u nas czymś stosunkowo nowym i większość kierowców koniecznie chce samochodem dojechać jak najbliżej celu, żeby jak najmniej chodzić na własnych nogach, zamiast "w niedaleką okolicę" i dojść kawałek pieszo. Daleko nie szukając taki model funkcjonuje np w Niemczech - w centrum miast niemal w ogóle nie ma parkingów, ewentualnie wydzielone miejsca dla ludzi którzy tam mieszkają, za to są duże, płatne wielopoziomowe parkingi i to wcale nie tak blisko siebie. Ludzie dojeżdżają do centrum, zostawiają samochód i dalej idą piechotą (albo w ogóle do centrum dojeżdżają metrem itp, bo po co niepotrzebnie płacić za parking). Kolej rzeczy zaiste niewyobrażalna dla zmotoryzowanych Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Cyber killer

To prawda, samochód rozleniwia. Ale nie da się np. pracować bez samochodu, nie wyobrażam sobie załatwiania spraw na mieście rowerem. Nie wspominając o tym, że zajełoby to 8x więcej czasu.
To, że nie da się szybko, łatwo i tanio zaparkować - utrudnia ludziom życie.
I z tym trzeba walczyć, nie z oponami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 24.02.2011 17:42

@Jan Gromek

Zgadza się, nie posiadam samochodu, posiadam za to rower i dobre buty jeśli rowerem akurat nie jadę + bilet miesięczny na komunikację miejską na zimne miesiące. Nie czuję żeby do czegokolwiek był potrzebny mi samochód, a nawet jeśli znalazłbym dla takowego jakieś zastosowanie (np duże zakupy w markecie) to koszty samochodu tak czy owak są zaporowe.

Problem z fanami samochodów jest za to taki, że nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jeśli na najbliższym parkingu nie ma miejsc to parkują niezgodnie z przepisami, na trawniku itp, zamiast (jak należy) poszukać miejsc na innym parkingu, trochę dalej od celu. Tylko że jest dla takich niewyobrażalne, że musieliby przejść 2 przecznice na piechotę ;-P. Widziałem nawet przypadki takich delikwentów którzy 200 metrów od domu do sklepu po chleb jeżdżą samochodem.

Z kolei jeśli komunikacja miejska jest kiepska (a często niestety tak jest) to trzeba ją naprawić, pisać petycje itp, a nie usiłować wszędzie na siłę pchać się samochodem. Jeśli akurat ktoś mieszka za miastem to inna sprawa, ale większość samochodów w miastach to są sami mieszkańcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Cyber Killerze

Wydaje mi się, że nie posiadasz samochodu. I najwyrazniej nie wiesz, jakie wynikają z jego posiadania zalety.
Jezeli jedziesz do parku wpić tanie wino, to owszem, mozna to zrobić autobusem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 24.02.2011 07:32

I bardzo dobrze! Jeśli nie ma gdzie parkować to nie jeździć samochodem - jest komunikacja miejska, a do centrum dojechać autobusem to zapewne żaden problem. Niewolnicy swoich samochodów muszą w końcu pójść na odwyk i bardzo dobrze że ktoś im w tym pomaga ;-D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiś dupek. Amok alkoholowy potęguje wrażenie doniosłości popełninych czynów.
W szczecinie nie ma gdzie parkowac - a tym bardziej za darmo. Krzystek, liberał - wszystko opodatkował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.