Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Niewidoczne szlaki turystyczne

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-03 20:36

Mamy w Szczecinie Miejski Szlak Turystyczny i Złoty Szlak. Pierwszy jest oznaczony na chodniku czerwoną przerywaną linią. Drugi? Tylko na mapie na stronie internetowej urzędu.

Zamek Książąt Pomorskich: początek Złotego Szlaku / Fot. Andrzej SadowskiNajwiększym mankamentem szlaków jest ich oznaczenie. Miejski Szlak Turystyczny oznaczony przerywaną czerwoną linią na chodnikach, a nie tak, jak stosuje się to na prawdziwych szlakach turystycznych - bezpośrednio na obiektach (drzewach, murach) aby nawet gdy spadnie śnieg, były widoczne z daleka.

Rozumiem, że miasto nastawiło się tylko na letnich turystów i poziome znaki na chodniku powinny w tym wypadku wystarczyć, ale trzeba się liczyć z tym, że Szczecin odwiedzają także zimowi turyści, a wtedy chodniki są przeważnie pod śniegiem, lodem lub breją łączącą te wszystkie składniki.

Miasto i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze musi pomyśleć o estetycznym pionowym oznakowaniu szczecińskich miejskich szlaków w taki sposób, aby szlak był widoczny nawet po opadach śniegu, żeby spacerowanie po szlaku było przyjemnością i nie trzeba było na każdym rogu ulicy rozwijać mapy Szczecina.

Miejski Szlak Turystyczny w Szczecinie prowadzi do 42 punktów, zabytków, kościołów, parków, pomników i głazów. Oznaczony jest na chodniku czerwoną przerywaną linią, opiekę na nim sprawuje PTTK.

Złoty Szlak prowadzi do 22 punktów, od Zamku Książąt Pomorskich przez Bramę Królewską, Pomnik Colleoniego, Aleję Fontann, Gmach Urzędu Miasta, na Jasne Błonia przy Teatrze Letnim do Różanki. Czy jest jakoś oznaczony? Ja nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Opiekę sprawuje nad nim miasto.

Andrzej Sadowski
http://www.mmszczecin.pl/[/a]
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minęło 3 lata , czy autor sprawdził jak jest dzisiaj ?
Brzydko wiecznie " obrabiać " moje miasto :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.