Facebook Google+ Twitter

Szczecin obchodził święto swojego przyszłego patrona?

Po raz drugi w Szczecinie odbywał się Jarmark Jakubowy. Zorganizowała go parafia katedralna pw. św. Jakuba, w ramach odpustu parafialnego.

Jarmark Jakubowy / Fot. Elżbieta SadowskaJarmark Jakubowy trwał od czwartku 22 lipca do niedzieli. W programie było wiele występów artystycznych, koncerty organowe, prezentacje twórczości rzemieślników i rękodzieła regionalnego, w piątek koncert Arki Noego i Dikanda, w sobotę Święto Chleba, w niedzielę Korowód Jakubowy.

Program jarmarku był bogaty m.in o stronę duchową (odpustową) zadbała parafia zapraszając wszystkich na rekolekcje odpustowe, o cielesną zadbali wytwórcy produktów regionalnych prezentujący na ponad 100 stoiskach swoje wyroby (odbył się też konkurs na produkt regionalny), rozrywkę zapewniły zespoły muzyczne, czy chociażby wojowie i rycerze pokazujący swoje stroje, zwyczaje i walki.

Jarmark Jakubowy / Fot. Elżbieta SadowskaJarmark Jakubowy to ciekawy pomysł. Jest to sympatyczna, mająca nieco wiejski klimat impreza, która promuje miasto i przyciąga turystów. Ma też jakby dwie twarze (odsłony): na placu katedralnym bez napoi wyskokowych (nawet piwa), i na jej przedłużeniu, na placu Orła Białego już króluje piwo i smażone kiełbaski,

Na marginesie muszę dodać, że z inicjatywy obywatelskiej i parafii pw. Św. Jakuba zbierane są podpisy (w biurze pielgrzymkowym „Santiago przy ul, Św., Jakuba 1 i siedzibie fundacji Szczecińskiej przy ul. Królowej Korony Polskiej 28) pod petycją do rady miasta o ustanowienie patronatu Św. Jakuba nad Szczecinem.

Prezentacja mody regionalnej / Fot. Elżbieta SadowskaWymagane 400 podpisów pod petycją już dawno przekroczono, ale inicjatorom zależy na jak największej ilości. Jeżeli radni poprą ten wniosek, trafi on do Watykanu, który rozpocznie procedurę nadania świętego patrona miastu. Czy patron uzupełni marketingowy potencjał miasta, to pytanie na razie bez odpowiedzi.
Drugie oblicze jarmarku na placu Orła Białego / Fot. Elżbieta Sadowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 24.01.2012 19:10

Szczecin od Jakuba?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.