Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27071 miejsce

Szczecin: Oceanic wpłynął na dok nr 5 na pontonie

Kilka dni temu przez szczecińskie media, przetoczyła się dyskusja, na temat sprzedaży przez Szczecińską Stocznię Remontową Gryfia SA doku nr 5 i przeholowania go w nieznanym kierunku.

Oceanic płynie na pontonie holowanym przez holowniki / Fot. Andrzej SadowskiZ taką informacją wyskoczyli szczecińscy politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Obawiali się, że podczas posiedzenia rady nadzorczej spółki, może zapaść decyzja o przeholowaniu największego doku nr 5 SSR Gryfii do Świnoujścia lub Trójmiasta. I chociaż prezes SSR Gryfii S.A. zdementował zaraz te informacje jako nieprawdziwe i szkodzące stoczni, szczecinianie przyjęli je z niedowierzaniem i zaniepokojeniem.
"Nie sprzedajemy ani nie zamierzamy przeholować doku nr 5" - cytuje jego wypowiedź serwis portalmorski.pl.

Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. to ostatni duży zakład przemysłowy, który ostał się z przemysłowej potęgi Szczecina, z potężnej kiedyś stoczniowej branży. Chociażby z tego powodu jest oczkiem w głowie szczecinian i wszelkie informacje o trudnościach finansowych SSR Gryfii niepokoją szczecinian. Tym bardziej, że dok nr 5 SSR Gryfii, tak wrósł w krajobraz Szczecina, że stał się jedną z atrakcji turystycznych Szczecina.

Oceanic na potężnym pontonie. / Fot. Andrzej SadowskiDok nr 5 jest usadowiony na Odrze, przy wyspie Gryfia (tuż obok kanału wiodącego do Portu Szczecin) i jest widoczny z brzegu Odry. Jest jednym z obiektów, który jest pokazywany i opisywany podczas wycieczek po Szczecinie. Jego parametry to: długość 216,3 m, szerokość 34,8 m, zanurzenie statku 8,0 m, nośność 17 000 t. Jest wyposażony w dwa dźwigi o udźwigu 20 t.

Atrakcją turystyczną jest (poza jego wielkością), możliwość obserwowania z brzegu Odry (czy podczas wycieczek statkiem po porcie szczecińskim), wstawiania statków na dok, czy spływania statków z doku. Dzisiaj po raz pierwszy miałem okazje zaobserwować jak wstawiano statek („Oceanic”, który przypłynął na potężnym pontonie) na dok nr 5. To naprawdę interesujące widowisko. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach.

Ps. Dzisiaj zobaczyłem, że Oceanic, tylko przepłynął przez zanurzony dok nr 5, bo rzeczywiście po co zajmować dok, jak on już stoi na pontonie?Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

@ Rafał Gdak: Dzięki za reakcję i zmianę!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w mój właśnie wpisano b. obszerny i interesujący komentarz, dlatego mojego proszę nie zminiać. ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to Panie Andrzeju strasznie musiała podpaść np. Jadwiga Kowalczyk, skoro większość jej artykułów publikujemy w tym dziale. Ba! Autorka sama go wybiera przysyłając do moderacji :) Zmienię za chwilę dział Pana materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, dla redakcji Moje Trzy Grosze, to redakcyjny "śmietnik" (teksty nie liczone jako artykuły), na który redakcja wstawia wszystkie kontrowersyjne i te, których nie potrafi zdefiniować artykuły. Także jeżeli ktoś podpadnie redakcji, to większość jego artykułów ląduje na "śmietniku" Moje Trzy Grosze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przepraszam miało być... w Moje 3 Grosze... wstawiłam.
Ciekawi mnie Pana opinia. ;)) tzn odp. na moje pyt. ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

no widzi Pan Panie ANdrzeju, a ze mną było chyba na odwyrtkę. Wstawiłam artykuł do M!M Opinie, a wylądował w Społeczeństwo.
link
Jak Pan myśli , też za karę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstawiłem dział Portfel - Transport, a równie dobrze mógłby być dział Wydarzenia - Naoczny świadek

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad  Rem
  • ad Rem
  • 26.03.2012 19:35

A jaki dział pana interesował ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zostałem ukarany za komentarz "Kolos na glinianych nogach", najpierw dwudniową moderacją a teraz wstawieniem powyższego artykułu do działu: Moje trzy grosze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.