Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Ogród botaniczny im. profesora Stanisława Kownasa

Skromny pomnik prof. Stanisława Kownasa stoi w Szczecinie na terenie parku przylegającego do Uniwersytetu Technologicznego, przy ulicy Juliusza Słowackiego. Dawniej cmentarz, dlaczego nie nazwać go im. profesora Stanisława Kownasa?

1 z 18 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Szczecin. Uniwersytet Technologiczny przy ulicy Juliusza Słowackiego.Fot. Piotr Wierzbicki
Szczecin. Uniwersytet Technologiczny przy ulicy Juliusza Słowackiego.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak, Szczecin ma tą specyficzną cechę, że w stosunku do tego regionu (Zachodniopomorskie), temperatury powietrza są o dwa stopnie Celsjusza wyższe. I stąd zawsze jest tutaj wcześniejsza wiosna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach, jak miło oglądać o tej porze roku, pierwsze kwiatowe zwiastuny wiosny. To znak, że miasto ma swój mikroklimat, do którego daleko dziś środowiskom miejskim na północy kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykre, że władze miasta maja partykularne interesy i zapominają o zasłużonych dla miasta i Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo dobrze, że się rozgadałeś, bo ciekawie gadasz. Dziękuję za nowe informacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogród dendrologiczny prof. S. Kownasa znajduje się na terenie Uniwersytetu Technologicznego i przylega do terenów parkowych pokazanych w tej galerii. Natomiast jego skromny pomnik jest postawiony na terenie parku, dawniej cmentarza. Moim zamiarem było zwrócenie uwagi, że sprawę tak wielkiego uczonego władze Szczecina bagatelizują! Cały ten kompleks parkowy powinien nosić imię tego uczonego. Na jego wykładach sala wykładowa była wypełniona po brzegi! Studenci słuchali go z rozdziawionymi ustami! Wielki przyjaciel Człowieka i Matki Natury! Boleje tylko, że nie miałem dyktafonu i nie nagrałem rozmowy z jego synem. Człowiek musi przygotowywać się do każdego dnia, bo nie wiadomo co przyniesie? No, profesor S. Kownas miał też zdolnego ucznia. Nie pamiętam imienia, doktor Głazek.
Dlaczego pamiętam tego doktora?! Dlatego, że był wzorem nauczyciela pod względem dydaktycznym. U niego nie prześliznął się student, jak nie był odpowiednio przygotowany. Albowiem nie miał przekonania, że są ludzie niezdolni. Każdy jest zdolny, tylko nie umie się uczyć i pracować nad sobą, kształtować procesy zachodzące w mózgu, umiejętność ćwiczenia pamięci. Klucze do sukcesu. Kiedy nauczyłem moją córkę uczenia się wg jego zasad, powiedziano w szkole, że nie ma potrzeby przychodzenia na wywiadówki. Ci co powinni przychodzić, nie przychodzą. Skończyła farmację w Poznaniu bez żadnych problemów. A w Poznaniu nie ma lekko, tam wymagają, bo są dumni ze swoich korzeni. I żaden student nie ma prawa przynosić wstydu. No, przepraszam, rozgadałem się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, Piotrze, możemy sobie ręce podać... Widać. że lubimy to samo: PRZYRODA nade wszystko! Śliczne są te Twoje Fotki. Dziękuję za wycieczkę po szczecińskim ogrodzie botanicznym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.