Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Okrągłe stoły Transkultury

Projekt "Transkultura" wystartował jako wspólne przedsięwzięcie szczecińskiego Ośrodka Teatralnego Kana i niemieckiego Scloss Broellin z Broellina. Oferta skierowana jest do mieszkańców Pomorza Zachodniego i Meklemburgii.

Okrągły stół Transkultury / Fot. Wincenty Sadowski W ramach projektu niemieccy i polscy mieszkańcy euroregionu byli informowani o wszystkich wydarzeniach kulturalnych realizowanych przez oba ośrodki i zapraszani na organizowane przez nie imprezy artystyczne. Projekt Transkultura został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Interreg IV A.

Pierwszy etap projektu realizowany był podczas Festiwalu Spoiwa Kultury. 4 lipca 2009 r. specjalne autobusy dowiozły widzów z 7 miejscowości niemieckich i 5 miejscowości polskich na finałowy dzień festiwalu, umożliwiając im uczestnictwo w prezentacjach grup artystycznych m.in. z Tanzanii, Japonii, Ukrainy, Belgii, Francji i Niemiec. Podczas festiwalu odbyło się także spotkanie partnerskie z udziałem 14 organizacji z terenów Pomorza Zachodniego i Meklemburgii Pomorza Przedniego.

Kolejnym wydarzeniem, zrealizowanym w ramach projektu Transkultura był Międzynarodowy Interdyscyplinarny Festiwal Warsztatowy „Site specific seeing”. 29 sierpnia 2009 r. zainteresowani mogli obejrzeć pokazy i prezentacje grup uczestniczących w festiwalu.

Projekt Transkultura integruje polskie i niemieckie środowiska kulturotwórcze poprzez realizację spotkań partnerskich (tzw. „Okrągłe stoły Transkultury”), działania animatorów kultury na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego i Województwa Zachodniopomorskiego, budowanie partnerskiej sieci współpracy.

W ubiegły czwartek, tj. 25 lutego, w willi przy ulicy Wojska Polskiego 84, miało miejsce kolejne spotkanie w ramach „Okrągłego Stołu Transkultury”. Transgraniczny projekt kulturalny został podsumowany, omówiono także jego rolę w akcji SZCZECIN 2016 jako element, który mógłby
wspomóc Szczecin w staraniach o tytuł ESK 2016.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście wiekszość szczecińskich zabytków ma korzenie pruskie, lub niemieckie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.