Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Okrągłe stoły Transkultury – Otwarta sztuka 2010

Projekt Transkultura integruje polskie i niemieckie środowiska kulturotwórcze poprzez realizację spotkań partnerskich (tzw. „Okrągłe stoły Transkultury”), działania animatorów kultury na terenie Meklemburgii Pomorza Przedniego i Województwa Zachodniopomorskiego, budowanie partnerskiej sieci współpracy.

logo Szczecin 2016 / Fot. Wincenty SadowskiWg koordynatora projektu Szczecin 2016 "Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Pomorza Zachodniego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych odbywających się po obu stronach granicy. W ramach projektu opracowywana jest wspólna oferta kulturalna dla mieszkańców euroregionu Pomerania, razem z dwujęzyczną promocją oraz organizacją dogodnego transportu na najciekawsze wydarzenia kulturalne partnerów".

Kolejne polsko-niemieckie spotkanie partnerów i przyjaciół Transkultury odbędzie się w Stargardzie Szczecińskim 30 września 2010 r w dwóch częściach: w godz. od 12:00 do 15:00 pt.: Bariera mobilności w Euroregionie. Następnie od godz. 15:00 do 17:00 Samorządowa Instytucja Kultury Szczecin 2016 zaprezentuje (także w języku niemieckim) oficjalną aplikację Szczecina o tytuł ESK 2016.

W ramach projektu Okrągłe stoły Transkultury odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych po obu stronach granicy, w których biorą udział goście (z ułatwieniami dotyczącymi rezerwacji biletów, dojazdami, ewentualnie noclegami) z sąsiednich nadgranicznych regionów poznając kulturę i historię sąsiadów „zza miedzy”. Miedzy innymi, w dniach 24 –25 września odbędzie się czwarta edycja projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość
pn: Otwarta Sztuka 2010.

Projekt polega na organizacji spotkań z artystami w ich pracowniach lub galeriach. Na mieszkańców Szczecina czekać będzie 48 twórców działających na różnych polach: malarstwo, rysunek, grafika, architektura, fotografia, rękodzieło. Dodatkowym, jeżeli nie nadrzędnym celem projektu jest też promowanie artystów ze Szczecina i ich twórczości, ale także pomoc w dotarciu do potencjalnych klientów, mecenasów sztuki.

W tym roku w Otwartej Sztuce 2010 organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Szczecina warsztaty artystyczne z dziedzin: fotografii, rzeźby, rysunku, ceramiki, witrażownictwa.
Poprowadzą je artyści w swoich pracowniach. W zajęciach oprócz szczecinian, będą uczestniczyć również goście z Niemiec, których zaproszono dzięki współpracy z organizacją Meklemburgii – Vorpommem (więcej na: www.otwartasztuka.pl).

Zwieńczeniem projektu będzie dyskusja publiczna na temat Miejsca Sztuki w Szczecinie i regionie szczecińskim w zakresie roli sztuki w budowaniu tożsamości miasta, miejsca sztuki w życiu codziennym mieszkańców Szczecina i regionu. Debata odbędzie się 25 września o godz. 18:00 w Klubie 13 muz, na którą niniejszym w imieniu organizatorów zapraszam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dostałem emaila ze szczegółami spotkania 30 września w Stargardzie Szczecińskim:

Drodzy działacze instytucji kultury pogranicza polsko-niemieckiego, drodzy partnerzy TRANSKULTURY.

Serdecznie zapraszamy Was w czwartek, 30 września do Stargardu Szczecińskiego o godz. 12 na wspólne spotkania SZCZECIN 2016 oraz TRANSKULTURY w Stargardzkim Centrum Kultury (sck.stargard.pl, ul. Piłsudskiego 105). Między godz. 12 a 15 odbędzie się spotkanie partnerów TRANSKULTURY oraz wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą pod tytułem "Bariera mobilności w Euroregionie". Następnie SZCZECIN 2016 zaprezentuje aplikację Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz zaprosi do dyskusji na jej temat.

Będziemy zaszczyceni mogąc Państwa gościć w Stargardzie Szczecińskim. Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres info@transkultura.info bądź pod numerem telefonu 601938182 (Anna Jarocka).

Bardzo prosimy również o informację, czy chcą Państwo wziąć udział w całym spotkaniu czy tylko w wybranej jego części.

Zachęcamy również do zapoznania się z deklaracją partnerską, która stanowi fundament współpracy w ramach inicjatywy TRANSKULTURA (w załączniku).

Program spotkania: Transkultura SZCZECIN2016

Stargard Szczeciński, 30.09.2010, godz.12:00
Stargardzkie Centrum Kultury (SCK), ul. Piłsudskiego 105

12:00 Powitanie przez zespół TRANSKULTURY

12:10 Bariera mobilności w Euroregionie. Aktualna sytuacja.

12:30-13:50 Warsztaty

13:50-14:00 Przerwa

14:00-14:45 Prezentacja wyników warsztatów oraz dyskusja
na temat bariery mobilności.

14:45-15:15 Przerwa na kawę

15:15- 15:45 Prezentacja aplikacji Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016

15:45 - 16:30 Dyskusja

16:30 - 17:00 Przyznanie nagród dla najlepszych projektów


Serdecznie pozdrawia,

Zespół TRANSKULTURY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przesłał mi maila Marcin Nieweglowski Główny specjalista ds. komunikacji społecznej SZCZECIN 2016

"Mam do Pana ogromna prośbę. W Pana najnowszym artykule, który pojawił się
dzisiaj, pojawił się błąd miejsca spotkania w ramach projektu "Miejsca sztuki w
Szczecinie i regionie" oczywiście odbędzie się ono 25 września o godzinie
18:00 tylko nie w Willi Lentza tylko w klubie 13 Muz (plac Żołnierza
Polskiego 2). Na oficjalnej stronie "Otwartej Sztuki" jest to wyraźne
zasygnalizowane: http://otwartasztuka.pl

Prosiłbym bardzo Pana o poprawienie tego miejsca spotkania, bo ludzie mogą
poczuć się niedoinformowani i nie trafią na to spotkanie. Dziękuje z góry
za pomoc".

Pozdrawiam Serdecznie, Marcin Nieweglowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydał by się wykaz pracowni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.