Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6658 miejsce

Szczecin. Północne wiatry spowodowały cofkę na Odrze

Dzisiejsza wichura (wiatr wiejący od północy) spowodowała cofkę na Odrze. Woda nie tylko podtopiła Wyspę Pucką w Szczecinie, ale ponowne zalała ogrody działkowe przy ul. Wiszesława na Golęcinie.

Zalane Ogrody działkowe i Szczeciński Bangkok przy ul. Wiszesława / Fot. Andrzej SadowskiW ostatnich latach ogrody działkowe przy ul. Wiszesława w Szczecinie, są zalewane przynajmniej raz rocznie, albo wiosną, albo
jesienią, a teraz jeszcze w zimie. O prawdziwym pechu mogą mówić działkowcy z ul Wiszesława, dzisiejsza wichura spowodowała ponowne zalanie ich ogrodów działkowych przy ul Wiszesława na Golęcinie.

Działkowcy nie zdążyli jeszcze naprawić wszystkich szkód, które przyniosła im cofka z poprzedniego roku: wyremontować zalanych altanek, zalanych i uszkodzonych skrzynek prądowych, zniszczonych nasadzeń (wymienić wszystkie uschnięte drzewa i krzewy), atu kolejna cofka. Jeżeli jeszcze woda szybko opadnie, być może nie uschną kolejne drzewa, ale szkody w altankach i pomieszczeniach gospodarczych nie da się uniknąć.

Być może, gdyby działkę w tym rejonie miał ktoś ze szczecińskich vipów, już dawno miasto podjęłoby prace inwestycyjne, aby uzupełnić i uzbroić brakujący ok. 200-metrowy kawałek nabrzeża pomiędzy dwoma uzbrojonymi nabrzeżami i sprawa zalewania działek byłaby nieaktualna. Albo przynajmniej miasto czułoby się w obowiązku dowiezienia na koszt miasta, zbędnej ziemi z wykopów, aby działkowcy mogli sami podnieść zbyt niski poziom swoich działek (ok. 1 metra poniżej poziomu ul. Wiszesława).

Także mieszkańcy i użytkownicy "Szczecińskiego Bangkoku" (przystani na łodzie) przy ul. Wiszesława dzielą los ogrodników. Im także woda zalewa pomosty, hangary i łodzie. Odra w tym miejscu podnosi się o ok. 0,5 metra, a nie 23 centymetry jak na Wyspie Puckiej. Na wyspie Puckiej miasto wykonało chociaż wał przeciwpowodziowy, ogrodnikami i mieszkańcami Szczecińskiego Bangkoku z ul. Wiszesława miasto się nie interesuje.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Przeczytaj też artykuł Andrzeja: Szczecin. Cofki groźniejsze niż fala powodziowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, ze redakcja do konkursu DO 2012 wstawiła ci "z urzędu" ten artykuł, bo z zaproponowanym przeze mnie artykułem: "Ogrody działkowe pod zarząd Towarzystw Ogrodów i Osiedli Działkowych", miałbyś większe szanse w konkursie DO 2012!.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 15.01.2012 18:29

@ PANIE SADOWSKI A TAK WZIĄĆ SPRAWĘ W SWOJE RęCE ? Mieszkając tam wiele lat [dziesiątki] można było skrzyknąć wspólnotę , władze dzielnicy i działać a nie wiecznie patrzeć na państwo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 15.01.2012 11:43

"Być może, gdyby działkę w tym rejonie miał ktoś ze szczecińskich vipów ( ktoś ze świętej trójcy ,rodziny Sadowskich) już dawno miasto podjęłoby prace inwestycyjne.
Sami Sadowscy by zabezpieczyli swoja działkę , altankę i wszystkim sąsiadom .Co za pech , że Andrzej Sadowski nie jest vip,em!!!!Strata dla miasta Szczecina , strata dla całego Zachodniopomorskiego .Co za pech ,mieć Sadowskich jako piszących o Szczecinie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.