Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Powstają kolejne "Orliki"

Coraz więcej "Orlików" oraz Dzielnicowych i Osiedlowych Centrów Sportu i Rekreacji powstaje w ostatnich miesiącach w Szczecinie. Miasto zapowiada, że to nie koniec inwestycji w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

Jeden z nowo powstałych Orlików gotowy do otwarcia. / Fot. Paweł MajchrzakWczoraj prezydent Piotr Krzystek wraz z wiceprezydent Elżbietą Masojć wizytowali, oddane niedawno do użytku, ośrodki oraz kompleks przy al. Piastów (który jest jeszcze w trakcie budowy). Była to również okazja do przekazania osobom, za nie odpowiedzialnym, sprzętu sportowego.

Do końca bieżącego roku do użytku oddanych zostanie w sumie dziewięć boisk sportowych w ramach projektu "Moje boisko - Orlik 2012" (współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, do realizacji którego włączył się również Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski) oraz kilka osiedlowych/dzielnicowych centrów sportowych. Na rozwój infrastruktury miasto przeznaczyło ponad 22,5 mln zł. - Na dzień dzisiejszy realizujemy, bądź zakończyliśmy inwestycje na ok 30 obiektach sportowych, co jest ponad 1/3 wszystkich obiektów jakimi
dysponuje miasto - powiedział prezydent Krzystek. - To bardzo duży zastrzyk dla infrastruktury Szczecina - dodał.

Pieczę nad obiektami sprawować będą animatorzy sportu, czyli osoby łączące funkcje trenerów i / Fot. Paweł Majchrzak administratorów boisk, zatrudniani przez szkoły. - Będą to osoby wyłonione na drodze konkursu, które przedstawią najlepszy projekt zagospodarowania obiektu w godzinach popołudniowych. Mogą to być np. ligi osiedlowe czy innego tego typu rozgrywki dla młodzieży. Osoby takie powinny być związane ze środowiskiem, znać specyfikę i problemy danego osiedla - wyjaśnia wiceprezydent Szczecina, Elżbieta Masjoć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.