Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Powstanie nowy stadion miejski

Otwarcie nowego stadionu miejskiego w Szczecinie planowane jest na 2014 rok. Obecnie trwają negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Według planu budowa ma ruszyć pod koniec 2013 roku.

piłka / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_football.svgStadion ma powstać w ramach PPP, czyli partnerstwa publiczno-prywatnego, które polega na długoletniej współpracy podmiotu publicznego i partnera prywatnego przy realizacji określonego przedsięwzięcia, która oparta jest na podziale zadań i ryzyk pomiędzy partnerów tej współpracy. To będzie pierwsze przedsięwzięcie w Polsce prowadzone w PPP, z czym wiąże się pewne ryzyko.

Na razie nie wiadomo ile osób będzie mogło zasiąść na trybunach. Koszt budowy stadionu dla 25 tysięcy widzów wynosi 263 milionów złotych, a dla 35 tysięcy widzów - prawie 501 milionów złotych. Wiązać się to będzie ze znacznym zadłużeniem miasta na wydatki bieżące, które w późniejszym czasie może nawet utracić zdolność zaciągania kredytów.

Planowana lokalizacja

Stadion zostanie ulokowany prawdopodobnie w dzielnicy Szczecin - Dąbie,lokalizacja / Fot. http://www.szczecin.eu/stadion/lokalizacja przy ulicy równoległej do ulicy Hangarowej oraz do trasy szybkiego ruchu S3 - przyszłej autostrady A3. Tereny trenerowe oraz parkingi będą mieścić się na byłych ogródkach działkowych pomiędzy ulicą Przestrzenna a Lotniczą.

Teren ma powierzchnię 267.970 m kw. i mieści się przy trasie wylotowej do ważnych miast, takich jak: Poznań, Warszawa i Bydgoszcz. Zaplanowane jest również utworzenie sieci tramwajowej łączącej stadion z centrum miasta. Budowa planowana jest w oddaleniu od domów mieszkalnych. Problemem proponowanej lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo z lotniskiem sportowym i związane z tym możliwe utrudnienia dla ruchu samolotów.

Więcej informacji:
szczecin.eu
gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.