Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35368 miejsce

Szczecin. Pożegnanie ze stocznią na ostatnim wodowaniu

7 marca 2009 w Szczecinie zostanie zwodowany kontenerowiec Fesco Vladimir, wyprodukowany dla rosyjskiego armatora FESCO z Władywostoku. Będzie to 673. wodowanie w powojennym Szczecinie i 45. w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Niestety prawdopodobnie będzie to także wodowanie ostatnie.

Kontenerowiec Fesco Vladimir może przewozić 1 730 kontenerów 20-stopowych. Ma długość 184 m i szerokość 25,30 m. Będzie to 673. wodowanie w powojennym Szczecinie i 45. w Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Niestety prawdopodobnie będzie to także wodowanie ostatnie.

Zarząd Stoczni Szczecińskiej Nowa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału w tej uroczystości, na swoim aktualnosciowym portalu Stoczna Szczecińska Nowa Sp. z o.o.

Wejście na teren stoczni będzie możliwe przez bramę główną stoczni od godz. 10.30. Wodowanie zaplanowano na godz. 11. Statek z pochylni zwolni matka chrzestna Barbara Włosek, która od wielu lat pracuje w stoczni, jest kierownikiem działu kadr w Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Ostatnie wodowanie w Stoczni Szczecińskiej Nowa, to okazja do pożegnania się mieszkańców Szczecina ze stocznią, zrobienia ciekawych zdjęć, zamanifestowania poparcia dla pracujących tu jeszcze stoczniowców, dla trwania przemysłu stoczniowego w Polsce, po kompromitacji rokowań rządowych w Komisji Europejskiej.
Dlatego stoczniowcy liczą na liczne przybycie szczecinian i zamanifestowanie sprzeciwu wobec strusiej polityki gospodarczej państwa.Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stoczniowiec
  • Stoczniowiec
  • 24.01.2012 15:48

Nie prawdopodobnie, tylko na pewno ostatnie wodowanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.