Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Poznaj Zamkowe Noce Filmowe

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-03 10:42

Za kilka dni na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpoczynają się Zamkowe Noce Filmowe. Miłośnicy kina będą mieli okazję poznać bloki filmowe: "Legendy muzyki" oraz "Miłości oblicza różne".

 / Fot. By Mateusz War. (Own work) [CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommoW ramach pierwszego bloku filmowego, będzie okazja do obejrzenia filmów m.in. o legendarnych rockowych zespołach The Doors i Rolling Stones, najsłynniejszym przedstawicielu muzyki reggae Bobie Marleyu, rockowym poecie Lou Reedzie czy Edith Piaf .

W ramach bloku Miłości oblicza różne pokazane zostaną filmy: Na Zawsze Laurence w reżyserii Xaviera Dolana, komedia romantyczna Alexandru Maftei, Hello! How Are You? , Historie z Celuloidu w reżyserii Małgorzaty Frymus oraz Stary Cyfrowy Szczecin, część 4: Wiskord w latach ’70.

Wszystkie sierpniowe projekcje poprzedzone zostaną krótkometrażowymi filmami animowanymi pochodzącymi z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz filmem Łów koprodukowanym przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

Seanse odbywać będą się we wtorki i czwartki na dziedzińcu menniczym Zamku o godz. 22:00.

Wstęp wolny.

Szczegółowy repertuar poniżej:
LEGENDY MUZYKI

5 sierpnia (wtorek), godz. 22:00
MARLEY

film muzyczny, dokument – USA, Wielka Brytania 2012
Reżyseria: Kevin Macdonald
Obsada: Bob Marley, Jimmy Cliff , Ziggy Marley, Cedella Marley
Bob Marley był głównym propagatorem i przedstawicielem muzyki reggae. Znany był z tego, że walczył o legalizację marihuany oraz aktywnie uczestniczył w ruchu rastafarian.

7 sierpnia (czwartek), godz. 22:00
THE DOORS. HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA

film muzyczny, dokument – USA 2009
Reżyseria: Tom Dicillo
Obsada: John Densmore, Robby Krieger, Ray Manzarek, Jim Morrison
Film, który wziął swój tytuł z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, „People Are Strange”, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia twórczej współpracy oraz życia prywatnego członków zespołu.

12 sierpnia (wtorek), godz. 22:00
ROLLING STONES. W BLASKU ŚWIATEŁ

film muzyczny – USA 2008
Reżyseria: Martin Scorsese
Obsada: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ron Wood
Scorsese pokazuje Rolling Stonesów, jakich świat jeszcze nie widział. Kręcąc jesienią 2006 film w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku, uchwycił wielką siłę legendarnego zespołu.

14 sierpnia (czwartek), godz. 22:00
BERLIN. LOU REED

film muzyczny, dokument – USA 2007
Reżyseria: Julian Schnabel
Obsada: Emmanuelle Seigner, Lou Reed
Lou Reed i jego fani czekali trzydzieści trzy lata na koncert zarejestrowany w tym filmie. W 1973 roku, po glamrockowym hicie „Walk on the Wild Side” muzyk nagrał „Berlin”, ambitny album, zupełnie odmienny od jego wcześniejszych dokonań. Płyta zawiera instrumentalne aranże i piosenki opowiadające o zazdrości, gniewie i stracie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.