Facebook Google+ Twitter

Szczecin, Poznań i Słubice zalane

Wczoraj wieczorem burze szalały nad Poznaniem, Szczecinem i Słubicami. W tym ostatnim mieście spadło aż 100 litrów wody na metr kwadratowy. Padało zaledwie kilkadziesiąt minut. Podobnie było w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Jak podaje portal tvn24.pl najgorsza sytuacja była w Słubicach. Straż pożarna wyjeżdżała do zgłoszeń aż 103 razy. Intensywne opady spowodowały całkowite zalanie centrum miasta. Główne ulice były pełne wody. Najgorsza sytuacja była w słubickim szpitalu, którego przed zalaniem broniły aż cztery zastępy strażaków. Na szczęście późnym wieczorem opanowano sytuację. W pobliskim Żaganiu strażacy też mieli dużo pracy. Woda zalała przelotową drogę w kierunku Zielonej Góry.

W Poznaniu intensywnym opadom deszczu towarzyszył silny wiatr. Studzienki kanalizacyjne zatkały się. Ulicami płynęły potoki, w których brodziły samochody i autobusy .

Nawałnica nie oszczędziła też Szczecina. Burza zerwała się wczoraj około godziny 14. Wiatr przewracał drzewa. Tutaj też nie nadążyły studzienki. Kłopoty mięli kierowcy i pasażerowie autobusów.

Jaka będzie pogoda w ciągu najbliższych dni? Niestety synoptycy zapowiadają deszcz. W niedzielę ma padać na północy i zachodzie Polski.

Źródło: tvn24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.