Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Prezes ZUS, Sylwester R. opuścił areszt za kaucją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 17:43

Bez słowa komentarza po 14-tej atreszt w Zakładzie Karnym w Goleniowie opuścił były prezes ZUS Sylwester R. Oznacza to, ze wcześniej na konto sądu została wpłacona kaucja w wysokosci 200 tys zł.

Do Zakladu karnego w Goleniowie stosowne dokumenty wpłyneły wczesnym popołudniem.
Sylwester R. nie rozmawiał z oczekującymi na jego wyjście od kilku godzin dziennikarzami, szybko przeszedł do oczekującego na niego samochodu i odjechał.

Na decyzję sądu o zamianie aresztu na kaucję zażalenie złozyła prokuratura. Sąd rozpatrzy je 11 marca. Jeśli przychyli się do niego, za dwa dni były prezes będzie musiał wrócic do aresztu. W pzreciwnym razie będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Afera korupcyjna w ZUS-ie rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku od aresztowań Sylwestra R., dyrektora szczecinskiego oddziału ZUS Tadeusza D. i trzech powiązanych z nimi osób. Później śledczy zatrzymali kolejnych pięć osób, jednak w areszcie zostali tylko były prezes i byly dyrektor.

W grudniu ubiegłego roku sąd zdecydował, że pozostaną tam do dziś. Kilka dni temu odbyło się kolejne posiedzenie, na którym zdecydowano, że Sylwester R. może opuścić areszt po wpłaceniu kaucji a Tadeusz D. zostanie w nim do czerwca.

Na obie decyzje złożono zażalenie. W tym tygodniu rozpatrzy je sąd okręgowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.