Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Próbowali wyłudzić kredyt na 50 tys. złotych

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-08-25 11:57

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn którzy w jednym z banków chcieli wyłudzić kredyt w kwocie 50 tys. zł. Teraz staną przed sądem.

W centrum Szczecina, do jednej z instytucji bankowej przyszedł 26-letni mężczyzna. Funkcjonariusze do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie byli w posiadaniu pewnej informacji na temat tego pana. Mężczyzna spokojnie poczekał na swoją kolejkę i podszedł do stanowiska kredytowego. Tam wypełnił wniosek o udzielenie kredytu w kwocie 50.000 zł. Przedłożył pracownikowi banku swoje zaświadczenie o zatrudnieniu w pewnej firmie z uwzględnionymi sumami jego zarobków.

Po sprawdzeniach okazało się, że zaświadczenie jest fałszywe. 26-latek nie był zatrudniony w firmie opisanej w dokumencie. Wtedy policjanci po cywilnemu zatrzymali go. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że działał on w porozumieniu z szefem firmy, który wystawił mu fałszywe zaświadczenie. Czekał on na młodzieńca w samochodzie przed bankiem. Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali szefa firmy, który razem z chłopakiem trafił do komendy Policji.

26-latek usłyszał zarzut oszustwa i próby wyłudzenia kredytu, za który grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast biznesmen, usłyszał zarzut poświadczenia nieprawdy wystawiając fałszywe zaświadczenie.

Źródło: Polska the Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.