Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7991 miejsce

Szczecin: przebudowy, modernizacje ulic, zablokowane centrum

Szczecinianie pomału przyzwyczaili się już do rozkopanych ulic, także w centrum, bo zdają sobie sprawę, że remonty i modernizacje są konieczne.

Pod koniec lutego rozpoczęła się przebudowa ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej - niezwykle ważna dla Szczecina inwestycja drogowa. Związana jest ona z przepustowością obwodnicy śródmiejskiej. Kiedy połączy się ona z ul. Arkońską (przy skrzyżowaniu z ul. Wszystkich Świętych), a ta ostatnia poprowadzi nas do al. Wojska Polskiego, wtedy objazd centrum Szczecina (przynajmniej w części) zacznie spełniać swoją funkcję.

Z przebudową ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej związana jest modernizacja ul. Chopina i Spacerowej (która połączy te ulice z al. Wojska Polskiego).

W lipcu zaczęła się przebudowa ul. Niepodległości związana z przebudową ulic wokół Galerii Kaskada (ul. Obrońców Stalingradu, Śląska, Wojciecha, Kaszubska), zamykając ruch w ścisłym centrum Szczecina, na szczęście tylko na dwa miesiące.

Rozpoczęła się też przebudowa jednej z głównych dróg wylotowych Szczecina, zaplanowana na 30 miesięcy. Ul. Struga na odcinku od ul. Jasne do ul. Pomorskiej, ma się zmienić nie do poznania. Część ulicy będzie poprowadzona w wykopie, powstaną bezkolizyjne wyjazdy z bocznych ulic, rondo, estakada, ścieżki rowerowe.

To tylko główne przebudowy ulic w Szczecinie, a przecież kontynuowane są też prace przy budowie obwodnicy śródmiejskiej, Bulwarze Piastowskim i remonty bieżące ulic. Dlatego narzekania kierowców giną w ogólnej, optymistycznej opinii mieszkańców, którzy rozumieją konieczność zmiany i naprawy układu drogowego w Szczecinie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Modernizacje, przebudowy ulic, zablokowane centrum, lub wjazdy do Szczecina, to niestety , a może na szczęście, nasza codzienność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa krzywonos
  • ewa krzywonos
  • 30.12.2011 10:50

No ale z budową kładek na ul. Gdańskiej przedobrzyli!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 15.08.2011 06:55

Le będzie pięknie ! Od la t w Szczecinie nic się nie działo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.