Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15223 miejsce

Szczecin. Przespałem Obywatelską Ambasadę ESK 2016

Dzisiaj, przychodzi mi tylko żałować, że mimowolnie zignorowałem próby Tadeusza Szklarskiego, do włączenia mnie w prace obywatelskiej Ambasady.

Logo ESK / Fot. Zdzisław SadowskiW lipcu 2015 r na moją pocztę internetową, próbował się ze mną skontaktować architekt Tadeusz Szklarski. W tym czasie byłem na urlopie, właściwie bez dostępu do komputera, bo komputery w bibliotece tej miejscowości w której wypoczywałem, były właściwie atrapami komputerów (jedno okno, otwierało się około 5 minut). Po powrocie do domu, przejrzałem pobieżnie internetową pocztę, ale nazwisko Tadeusz Szklarski, nic mi wtedy nie mówiło.

Po pól roku okazało się, że Tadeusz Szklarski (architekt, poeta, malarz) jeden z członków instytucji Szczecin 2016, która przygotowywała projekt ESK Szczecin 2016, był inicjatorem stworzenia obywatelskiej Ambasady Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (we Wrocławiu). Rozpisane przez Tadeusza Szklarskiego „wici” pomału, przyniosły efekt i do obywatelskiego projektu Tadeusza zaczęli dołączać ludzie kultury, interesu, artyści, dziennikarze, naukowcy.

Spotykali się od lipca 2015 r, co tydzień, nazwali siebie samozwańczo Ambasadą Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Jeździli do Wrocławia, uczestnicząc nieoficjalnie w Koalicji Miast (które brały udział w konkursie ESK 2016). W październiku 2015 r samozwańcza szczecińska Ambasada wzięła udział w konferencji UNII Metropolii Polskich we Wrocławiu.

W listopadzie 2015 r do Urzędu Miasta Szczecin, przyszło pismo z Biura ESK Wrocław 2016, w którym poinformowano, ze Szczecin został ujęty w programie prezentacji miast we Wrocławiu. Zarezerwowano nawet dla Szczecina jeden termin 17-19 czerwca i niezwykle prestiżowe miejsca: na spotkania kameralne i biuro Bar „Barbara”, na wystawiennicze cała wyspa Słodowa w ramionach Odry.

Z końcem 2015 r obywatelska Ambasada, została zarejestrowana jako stowarzyszenie. Teraz jej członkowie dopracowują szczegóły swoich pomysłów na prezentację Szczecina. Chcą złożyć swój projekt do 15 stycznia w Urzędzie Miasta Szczecin. I chociaż nie roszczą sobie prawa do wyłączności, miasto Szczecin powinno docenić ich inicjatywę, która przyniosła tak pożądane skutki (pomimo rozwiązania w Szczecinie instytucji „Szczecin 2016”, po odpadnięciu z konkurencji).

Cóż, przychodzi mi tylko żałować, że mimowolnie zignorowałem próby Tadeusza Szklarskiego, do włączenia mnie w prace obywatelskiej Ambasady. Podczas uczestnictwa Szczecina w konkursie na ESK 2016, brałem udział w spotkaniach Instytucji „Szczecin 2016” i napisałem wiele artykułów opisujących prace instytucji i propagowałem wśród społeczności Szczecina ideę Szczecin ESK2016. I chociaż nie uda mi się już, włączyć do prac Ambasady przed 15 stycznia (termin złożenia projektu prezentacji w UM Szczecin), to jednak mogę brać udział w spotkaniach członków Ambasady, co środę o godz. 17:15 w Cafe Pausa (na parterze filharmonii).Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe i jak dramatyczne losy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.