Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Realizacja dwóch inwestycji paraliżuje ruch w mieście

Realizacja dwóch oczekiwanych w Szczecinie inwestycji kulturalnych po przeciwnych stronach ulicy, przyniosła już wiele utrudnień dla ruchu pieszego i kołowego.

Zabrane chodniki, zabrany jeden pas jezdni / Fot. Andrzej SadowskiRealizacja dwóch wielkich inwestycji: Filharmonii Szczecińskiej (zbieg ul. Matejki i Małopolskiej) i Muzeum Przełomów (plac Solidarności przyległy do ul. Małopolskiej), to wielkie wyzwanie, szczególnie że budowy są realizowane w sąsiedztwie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Budowy najpierw zabrały chodniki wzdłuż ulicy Małopolskiej, pozostawiając pieszym przeciskanie się wzdłuż ogrodzenia budowy Muzeum Przełomów (po pasie zieleni z drzewami), jednak budowy pomału rozprzestrzeniają się, zabierając miejsca parkingowe przy ulicy, a nawet jedną część jezdni.

Prowadzone w jednym czasie, przy jednej ulicy inwestycje utrudniają też pracę Komendy Wojewódzkiej Policji. Dlaczego są prowadzone jednocześnie?. Obydwie inwestycje są dofinansowane z Unii Europejskiej, a ta stawia twarde warunki, m.in. odnośnie terminu rozpoczęcia, zakończenia i rozliczenia inwestycji.

Wygląda na to, że szczecinianie (i Wojewódzka Komenda Policji), będą zmuszeni cierpieć z powodu niewygody przejścia i przejazdu ul. Małopolską przynajmniej do zakończenia bardziej zaawansowanej budowy Szczecińskiej Filharmonii (do końca kwietnia 2013 r.) Chociaż budowa podziemnego Muzeum Przełomów, na pewno da się jeszcze szczecinianom we znaki.

Powinniśmy się cieszyć, że powstają w Szczecinie tak oczekiwane inwestycje (budowle), jednak sąsiedztwo zabytkowego budynku Komedy Wojewódzkiej Policji, przy strzelistej, szklanej filharmonii, będzie pewnym architektonicznym dysonansem. Niczym zmaterializowane „Szklane domy” Stefana Żeromskiego, przy staropolskich dworkach.

Znajdź nas na Google+
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tytuł oryginału, był jak w moim pierwszym komentarzu. Redakcja trochę na wyrost zmieniła go, na paraliż ruchu w mieście. Na pewno problem jest, chociaż może nie aż tak paraliżujący.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 29.08.2012 21:22

Człowieku , co ty bredzisz , jeżdżę tam do pracy i nic nie jest " sparaliżowane" .Budowali Kaskadę i remontowali Bramę Portowa i dało się żyć.
Szczerze....mam dość przynudzania Sadowskich na tym portalu .
Masakra . Wynieście się z tego miasta jak wam wiecznie coś nie pasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz: Szczecin: Realizacja 2 inwestycji po przeciwnych stronach ulicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.