Facebook Google+ Twitter

Szczecin: ''Rosyjska mafia'' winna rybakom 9 milionów złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-15 18:01

Ukraińsko-rosyjska firma, która mogła być przykrywką dla mafii, jest winna 9 milionów złotych Przedsiębiorstwu Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf".

Mimo że pieniądze te są nie do odzyskania, to figurują w księgach jako aktywa przedsiębiorstwa, które syndyk powinien albo sprzedać, albo umorzyć.

Syndyk nie robi ani jednego, ani drugiego, co uniemożliwia zakończenia procesu upadłościowego. W tej sytuacji nie ma większej nadziei na szybkie wypłacenie rybakom zaległych pieniędzy i zakończenie trwającej już 9 lat procedury upadłościowej.

Romuald Chudzik ze Stowarzyszenia Rybaków Poszkodowanych przy Upadłości "Gryfa" uważa, że to rosyjska mafia nie zapłaciła za czarterowane statki rybackie polskiego armatora. Takie pogłoski pojawiły się zaraz po transakcji. Zdaniem Zdzisława Piekarza ze Związku Zawodowego Marynarzy i Rybaków Kontraktowych, można było spłacić zaległe pensje pracowników "Gryfa", korzystając z usług komornika.

Były bowiem prawomocne wyroki w sprawie zaległych wynagrodzeń. Wojewoda zachodniopomorski Andrzej Chmielewski powtórzył, że skarb państwa nie odpowiada za długi przesiębiorstw państwowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.