Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5038 miejsce

Szczecin. Rower Miejski wystartował

22 sierpnia rower miejski wyjechał na ulice Szczecina. Od piątkowego poranka mieszkańcy mogą korzystać z ponad trzystu jednośladów ustawionych w centrum miasta.

Jedna ze stacji na placu Rodła / Fot. Grzegorz SadowkiW wyniku głosowania nad zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego projektami na rok 2014 w Szczecinie, wygrał projekt Stowarzyszenia Szczecińskiego Roweru Miejskiego. Projekt zakładał stworzenie sieci złożonej z kilkunastu (docelowo miało ich powstać nawet 30) stacji rowerowych w różnych punktach miasta. Rower Miejski miał służyć nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzającym Szczecin. W każdej stacji miało się znajdować miejsce dla kilkunastu rowerów, które będzie można wypożyczać. Przybliżony koszt realizacji inwestycji, to ok. 575 tysięcy złotych.

W nocy z czwartku na piątek pracownicy firmy Jump In, która będzie zajmować się obsługą techniczną systemu, rozwozili rowery do 32 stanowisk w centrum Szczecina. Przy każdym z nich są mapki z lokalizacjami pozostałych. Tylko planowana stacja przy Filharmonii, ruszy z opóźnieniem, prawdopodobnie we wrześniu. Rower miejski startuje z ponad dwutygodniowym opóźnieniem (miał działać od 4 sierpnia),. Ale wreszcie doczekaliśmy się! Bike_S, czyli Szczeciński Rower Miejski stał się faktem.

Żeby skorzystać z systemu, musimy zarejestrować się na stronie internetowej bikes-srm.pl. Wtedy otrzymamy kod PIN. Wymagana opłata początkowa to 20 złotych. Wypożyczając rower, przez pierwsze 20 minut będziemy jechać za darmo. Za następną godzinę jazdy zapłacimy złotówkę. Każda kolejna godzina będzie kosztować dwa złote.

Aby skorzystać z roweru miejskiego, na dowolnej stacji Bike_S, za pomocą klawiatury wprowadzamy swój identyfikator i PIN, wybieramy ilość rowerów (jeden użytkownik może wypożyczyć maksymalnie 2 rowery) i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Przyciskiem przy zamku zwalniamy blokadę, odpinamy rower, wsiadamy na niego i w drogę!. Oczywiście jeździmy ulicami.

Rower posiada bagażnik, trzy biegi, dzwonek, linkę mocującą. Żeby zwrócić rower, wystarczy przypiąć go do wolnego zamka na stacji docelowej. Nie warto jednak wypożyczać roweru w celu udania się na wycieczkę do lasu, bo rower miejski ma służyć szybkiemu przemieszczaniu się na krótkich odcinkach (pomiędzy stacjami), a nie celom turystycznym.

Rower miejski w Szczecinie wystartował, oby nie skończyło się to falstartem (małym zainteresowaniem mieszkańców i turystów).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jednak to na art: "Kto poślubi mojego syna. Nowy reality show w TVN", mam najwięcej odsłon - 5250.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie spodziewałem się takiego sukcesu Roweru Miejskiego w Szczecinie, ani tylu odsłon na tym artykule. To chyba mój rekordowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po opublikowaniu tego artykułu, uzyskałem 20 tys. odsłon w tym roku, tj. awansowałem do pierwszej setki rankingu odsłon za 2014 rok i pierwszej trzydziestki w miesiącu sierpniu. Dziękuję!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.