Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Samorządowiec uniknie kary?

Gdy przeciętny "Kowalski" zostaje zatrzymany za palenie marihuany może się spodziewać, iż poniesie określone konsekwencje takiego czynu. A gdy zatrzymany zostaje znany samorządowiec?

źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Joint(detail).jpg licencja: GNU Free Documentation License / Fot. Chmee2Jak donosi "Głos Szczeciński", prokuratura w najbliższych dniach zdecyduje najprawdopodobniej o umorzeniu sprawy wobec byłego przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego - Michała Łuczaka, który w listopadzie ubiegłego roku wraz z ówczesnym członkiem zarządu powiatu polickiego, Cezarym A., zatrzymany został za palenie marihuany.

A. (jest podejrzany również o jazdę pod wpływem środków odurzających oraz próbę wręczenia policjantowi korzyści majątkowej) wziął na siebie całą winę twierdząc, że Łuczak nie posiadał narkotyków, a skrętem został jedynie przez niego poczęstowany. - Wzięcie winy na siebie zmieniło diametralnie sytuację. Bo trzeba odróżnić zapalnie skręta od posiadania. Jeszcze niedawno były to synonimy. Ale coraz częściej zapadają wyroki uniewinniające w takich sprawach - twierdzi jeden ze szczecińskich prokuratorów zastrzegając anonimowość.

 / Fot. logo Platformy ObywatelskiejNasuwa się jednak pytanie, czy gdyby sprawa dotyczyła przysłowiowego "dresiarza" czy osoby nie będącej wpływową osobistością w mieście, prokuratura również umorzyła by postępowanie?

Obaj panowie zostali po wybuchu afery usunięci z szeregów Platformy Obywatelskiej. Michał Łuczak pozbawiony został stanowiska przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego, pozostał jednak radnym.

Afera związana z samorządowcami wywołała w ub.r. burzę w Szczecinie, zwłaszcza, iż była częścią całej serii wpadek szczecińskiej Platformy. Można się spodziewać, iż ewentualne umorzenie sprawy byłego przewodniczącego sejmiku wywoła kolejną burzę medialną w mieście oraz głosy niezadowolenia ze strony jego mieszkańców.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.03.2009 14:39

Kilka istotnych faktów o konopiach:
Aby śmiertelnie przedawkować marihuanę potrzeba 40 000 razy więcej niż wystarczy do uzyskania efektu narkotycznego. Współczynnik ten dla alkoholu wynosi od 1:4...10.
Miara mocy uzależniającej w/g instytutu Cato dla nikotyny wynosi 100, dla alkoholu 81, dla marihuany 21.
Leki pochodzące z konopi mogłyby zastąpić ponad do 30% wszystkich farmaceutyków dostępnych dziś na rynku.
Z konopi otrzymuje się fitynę, która pobudza proces krwiotwórczy, nasila także wzrost i rozwój tkanki kostnej, a także poprawia czynność układu nerwowego. Fitynę stosuje się w medycynie przy leczeniu histerii, neurastenii, krzywicy, niedokrwistości, gruźlicy, i choroba układu płciowego. Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób (jaskra, choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie rozsiane, alkoholizm, nowotworami, anoreksja, AIDS)
Rynek marihuany w 16-milionowej Holandii przynosi dla kraju zysk ok. 5 mld EUR rocznie.
Dlaczego marihuana jest nielegalna? WolneKonopie.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

rządy PO w regionie są dużym zawodem dla mieszkańców. Miało być dobrze jak nigdy a można powiedzieć, że skończyło się jak zawsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.