Facebook Google+ Twitter

Szczecin stolicą miejskiego survivalu?

Szczecin stara się o Europejską Stolicę Kultury w 2016 r. Przegapił już możliwość ubiegania się o Europejską Zieloną Stolicę w 2012 i 2013 r, a nie ogłasza, że jest Europejską Stolicą Miejskiego Survivalu dla Twardzieli.

Survival, czyli inaczej sztuka przetrwania, zyskuje coraz więcej zwolenników. Zdobywanie umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych, ściąga do Szczecina coraz więcej amatorów ekstremalnej przygody, którzy chcą się sprawdzić w warunkach metropolii.

Szczególnie ulubionym przez zwolenników survivalu miejscem w Szczecinie są północne dzielnice Szczecina: Żelechowo, Golęcino, Gocław, Stołczyn, Skolwin, po zapadnięciu zmroku. Kto z twardzieli przeżyje tę wyprawę bez większego szwanku, jest naprawdę cool.

Są też w Szczecinie rejony dla początkujących zwolenników survivalu, to rejon ulic Langiewicza, Jagiełły, Królowej Jadwigi, Kopernika, czy rejon ulic Pocztowej, Parkowej, Śląskiej, Bolesława Śmiałego, Kołątaja, Bohaterów Getta Warszawskiego, gdzie spacer nawet w dzień może się zakończyć okradzeniem, pobiciem lub jeszcze gorzej. Przejście obok stojących w bramach grupek wesołej młodzieży może nas skłonić do pobicia wszelkich rekordów w biegach i jest dobrą zaprawą w podejmowaniu bardziej ekstremalnych wezwań.

Ale twardziele nie odpuszczają i zaczynają coraz szerszym strumieniem napływać do nieogłoszonej jeszcze oficjalnie stolicy miejskiego survivalu. Mam nadzieję, że zarząd miasta, nie przepuści takiej okazji ogłoszenia Szczecina Stolicą Miejskiego Survivalu, ba nawet europejską.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Humor dopisuje, co widać po takich esejach jak: "Szczecin Wenecją północnej Europy", "Może (morze) wyjść naprzeciw potrzebom itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.