Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Szkolenie z zakresu dostępu do informacji publicznej

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-09-23 20:30

Już czwarty rok świętowany jest Tydzień Informacji Publicznej. Z tej okazji organizowane są szkolenia, konferencja oraz konkursy. TIP potrwa do 28 września, czyli do Międzynarodowego Dnia Prawa do Informacji.

Logo Tygodnia Informacji Publicznej 2010 / Fot. http://www.informacjapubliczna.org.plOrganizatorem Tygodnia Informacji Publicznej jest Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej powołane w 2006 r. przez Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. TIP po raz pierwszy odbył się w 2007 roku i od razu stał się imprezą cykliczną. TIP ma na celu promowanie prawa do informacji i rozwijanie wiedzy obywateli na ten temat. Co roku program TIP jest rozbudowywany o kolejne interesujące wydarzenia i inicjatywy.

W tym roku w programie TIP można znaleźć: bezpłatne szkolenia (w Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Bydgoszczy), publikację artykułów o informacji publicznej, konferencję pt. "Wiedza - władza! Aktywne informowanie - doświadczenia i perspektywy", konkurs "Wyważanie otwartych drzwi" oraz w dniu 28 września w składanie wniosków, w tym roku będą to przykładowe wnioski o informację o konkursach i wdrażaniu środków europejskich.

Szkolenie w Szczecinie odbyło się dziś (23.09.) w siedzibie Sekretariatu do spraw Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i trwało 6 godzin. Prowadzącymi byli przedstawiciele PC DIP: pan Szymon Osowski i pani Anna Kuliberda. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Urzędów Skarbowych, stowarzyszeń, Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin, innych instytucji a także studenci. Podczas szkolenia uczestnicy zostali zapoznani m.in. z definicją informacji publicznej, aktami normatywnymi regulującymi prawo do informacji, procedurami dostępu i ograniczeniami, procedurami odwoławczymi. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Dla zainteresowanych, którzy jednak nie mogli uczestniczyć w szkoleniu stworzono kurs internetowy, który znajduje się TUTAJ .
Natomiast więcej informacji o Tygodniu Informacji Publicznej oraz PC DIP można uzyskać TUTAJ .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.