Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31962 miejsce

Szczecin. Szpital dziecięcy w drodze na peryferia

Od dłuższego czasu trwa w Szczecinie proces likwidacji rzekomo nierentownych szkół, przedszkoli oraz szpitali. Oddziały tych ostatnich przyłączane są do szpitala w peryferyjnej dzielnicy miasta - Zdrojach.

Na Oddziale Intensywnej Terapii Szpitala Dziecięcego przy ulicy św.Wojciecha w Szczecinie przebywa pięcioletni chłopiec zarażony sepsą. / Fot. PAP/Jerzy UndroJak donosi "Głos Szczeciński" kolejną „ofiarą“ zmian zostać ma dziecięcy szpital, mieszczący się przy ulicy św. Wojciecha. Włodarze województwa tłumaczą fakt planowanych przenosin stanem budynku, niedostosowanym do norm unijnych, które wkrótce mają zacząć obowiązywać, jak również małą liczbą pacjentów. Według pomysłodawców przeniesienia szpitala, nie rokuje mu też dobrze niski przyrost naturalny.

Należy wspomnieć, iż podłoże demograficzne było również powodem likwidacji placówek oświatowych w mieście, co zaowocowało zbyt małą na chwile obecną liczbą żłóbków i przedszkoli w Szczecinie. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika jednak, iż od 2004 roku obserwuje się w Polsce stopniowy wzrost liczby urodzeń, a od 2007 roku dodatni przyrost naturalny.

Dyrektor szpitala, Paweł Gonerko uważa, że podległa mu placówka jest prostu za mała i powinno się ją połączyć z placówką w Zdrojach również ze względu na brakujące rocznie ok 1,5 mln zł na działalność. Zdaniem dyrektora to placówka w Zdrojach winna być rozbudowywana oraz "wzbogacana" o nowe oddziały. Ciekawostką jest, iż dyrektor Gonerko obok funkcji sprawowanej w placówce przy ul. św. Wojciecha jest równocześnie zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu w Zdrojach i ordynatorem oddziału pediatrii, alergologii i pulmonologii tejże placówki. Nie może zatem dziwić fakt, iż jest on wielkim zwolennikiem „przeprowadzki“.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Uzasadnienie znajduje się w moim komentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, nic dodać nic ująć. Ja nie ograniczyłbym się tylko do władz Szczecina. Wogóle - władze Polski prowadzą działania, które w pszyszłości odbiją się na poziomie życia całego społeczeństwa. Dla Państwa nie powinno być nic ważniejszego od: edukacji, służby zdrowia i kultury. To są trzy dziedziny mające najistotniejsze znaczenie na prawidłowe funkcjionowanie państwowego organizmu. One powinny być pod szczególna opieką i nadzorem. A władze Polski, aby mieć jak najmniej na głowie a jak najwięcej pieniędzy oddają je w ręce biznesmenów. Mamy to co - niby - chciała większość. Dodaję plusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.