Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Szpital odrzuca zarzuty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-31 13:57

Szpital w Szczecinie-Zdrojach oświadczył, że nie ponosi odpowiedzialności za urazy stwierdzone u 11-letniego pacjenta.

W ten sposób placówka odniosła się do zarzutów, stawianych przez matkę chłopca. Twierdzi ona, że podczas ćwiczeń po operacji ścięgna Achillesa rehablitanci połamali jej synowi nogi i domaga się odszkodowania.

Rzeczniczka szpitala powiedziała, że nie ponosi on prawnej odpowiedzialności za urazy, jakich doznało dziecko. W oddziale, na którym przebywał chłopiec, przeprowadzono wewnętrzne postępowanie kontrolne, które nie wykazało nieprawidłowości związanych z procesem leczenia i z opieką nad pacjentem. Matka chłopca mówi natomiast, że rehabilitant w czasie zabiegu musiał zauważyć, iż chłopiec płacze i bolą go nogi.

Sprawę wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże. Ma się nią zająć również Rzecznik Praw Pacjenta.Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Pacjenta i satyryk Bogdan Smoleń obiecali pomóc chłopcu. Jego matka twierdzi, że

ani rehabilitanci, ani władze szpitala nie interesują się losem jej syna. Nikt się z nią nie kontaktował w tej sprawie, choć, zdaniem kobiety, szpital powinien się zainteresować stanem chłopca.

Zanim ktokolwiek usłyszy zarzuty prokuratorskie w tej sprawie, potrzebna jest opinia biegłych. Po interwencji Okręgowej Izby Lekarskiej z Warszawy, chłopiec będzie czekał na badanie dwa tygodnie, a nie dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.