Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Teatr Letni opustoszały niczym była Stocznia Szczecińska

Sezon turystyczny w pełni, a w Teatrze Letnim w Parku Kasprowicza w Szczecinie ciągle pusto, nic się nie dzieje, a powinno dziać się coś ciekawego przynajmniej w letnie weekendy.

W niedzielę zamiast na kąpielisko, wybrałem się na cmentarz, a później do Różanki i na Jasne Błonia. Na Różance była jakaś impreza dla dzieci, na Jasnych Błoniach stale pełno spacerowiczów, tylko w Teatrze Letnim jak zwykle cicho i pusto.

Nasuwają się pytania: czy szczeciński Teatr Letni służy tylko jako obiekt do zwiedzania?, czy jest tylko sceną na jeden lub dwa wieczorne występy w sezonie?, czy nie można by go efektywniej wykorzystać? Niestety większość spacerowiczów i turystów ogląda Teatr Letni w czasie spacerów, a więc w godz. 12-18, a wtedy nie uświadczysz tam żadnej imprezy, nic tam się nie dzieje.

W okresie wakacyjnym Teatr Letni powinien stać się centrum Szczecina, miejscem gdzie będziemy mogli zaprowadzić przyjezdnych gości, licząc na ciekawe spędzenie czasu na odbywających się tam imprezach, a nie tylko po to by zwiedzić obiekt. Szczeciński Teatr Letni, stoi na co dzień opuszczony i opustoszały niczym tereny byłej Stoczni Szczecińskiej, stanowiąc jakby memento upadku miasta i regionu.

Pusta scena Teatru Letniego / Fot. Wincenty SadowskiTeatr Letni tylko do zwiedzania / Fot. Wincenty SadowskiNic się nie dzieje w Teatrze Letnim / Fot. Wincenty SadowskiKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zastanawiające, kogo stać na utrzymanie obiektu, który tylko generuje straty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda takiego obiektu, rzeczywiście dlaczego tam prawie nic się nie dzieje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.