Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

51751 miejsce

Szczecin to magiczne miasto

Mieszkańcy Szczecina zawsze twierdzili, że Szczecin to miasto wyjątkowe, fascynujące, wręcz magiczne.

Prawdziwość tej teorii odkryli szczecińscy astrolodzy Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie, którzy pierwsi zauważyli zbieżność lokalizacji placów i promieniście odchodzących z nich ulic w Szczecinie, do konstelacji Oriona i kompleksu piramid w Gizie. Stwierdzili też, że Nil i Odra mają podobne ułożenie koryt rzek oraz głównych dopływów, a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kształtem do nurtu obu tych rzek.

A więc nie dość, że Szczecin wyróżnia się oryginalnym układem urbanistycznym przypominającym Paryż, to jeszcze główne place Szczecina: Sprzymierzonych, Odrodzenia i Grunwaldzki odzwierciedlają pas gwiazdozbioru Oriona, odpowiadając poszczególnym gwiazdom Mintaka, Alnilam i Alnitak. Taka zabudowa nigdzie więcej nie powstała i jest to unikat w skali świata.

Chociaż, do tego odkrycia doszło już prawie 5 lat temu, fakt ów nie jest szerzej znany nawet w Szczecinie. Szczecinianie dowiedzieli się o tym odkryciu podczas majowego odsłonięcia tablic pamiątkowych, na trzech placach w ramach projektu „Sięgaj gwiazd w Szczecinie”, mającego na celu zaprezentowanie tego niepowtarzalnego oblicza miasta, szerszej grupie odbiorców.

Odkrycie gwiazdozbioru Oriona w planie urbanistycznym Szczecina, to wielka szansa na wypromowanie naszego miasta. Bo które inne na świecie, może poszczycić się niebiańskim rozplanowaniem na taką skalę? Które miasto kryje w sobie tyle architektonicznych i urbanistycznych tajemnic? Czy Jasne Błonie nie przypominają Pół Elizejskich.

Trzeba tylko szeroko rozreklamować niepowtarzalność Szczecina - Paryża wschodu. Szczecin
to naprawdę magiczne miasto i warto zaplanować w najbliższej przyszłości jego odwiedzenie i zwiedzenie. Samo zwiedzenie placów i dotkniecie usytuowanych tam tablic ma zapewnić odwiedzającym miłość, dobrobyt i zdrowie. Chyba warto odwiedzić to magiczne miasto.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Wincenty, gdyby Pan był dziewczyną, to bym Pana ucałował. A, że jest Pan mężczyzną, to pozwolę sobie tylko uściskać Pańską Prawicę.
Szczecin, żeczywiście jest piękny. Jestem, również urzeczony Nim jak i Pan. Uwielbiam też oglądać krajobraz międzyodrza, szkoda tylko, że na zdjęciach z lotu ptaka. I w związku z tym prześladuje mnie, marzy mi się oglądanie tych obrazów z wieży widokowej, usytuowanej w pobliżu Jeziora Szmaragdowego. Nie mam jednak zwolenników. Zauważam wręcz odwrotne działania, jakby się ktoś na Szczecin uwziął,żeby burzyć polskie w Nim znamiona, niż odciskać je na tej ziemi. Po Polmo został pusty plac. Po Danie w centrum miasta, też. Po Stoczni...? Nie będę dalej wyliczał, bo mi się, najzwyczajniej w świecie - chce płakać. I co z tego, że jestem stary. To już nie mogę się wzruszć? Jak się nie opamiętamy, to wszystko postradamy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.