Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34993 miejsce

Szczecin: tramwaje i autobusy pojadą inaczej

Już za miesiąc część autobusów i tramwajów pojedzie według nowych rozkładów jazdy lub też zmienioną trasą. Sprawdź, czy Twój dojazd do szkoły, pracy lub na uczelnię będzie dogodniejszy.

 / Fot. Jacek KurekZmiana planów

Początkowo wdrożenie zmian miało nastąpić z początkiem września, jednak ze względu na problemy kadrowe w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego postanowił przesunąć termin na październik.

Reorganizacja sieci w Szczecinie jest efektem przeprowadzonych w ubiegłym roku - przez krakowskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Miejskiej - badań frekwencji w autobusach i tramwajach. Wyniki pozwoliły na wyciągnięcie wniosków dotyczących m.in. odcinków tras danych linii, na których zapełnienie jest znikome oraz punktów miasta, które "tworzą" największą wymianę podróżnych.

"Dwójka" do Basenu, "ósemka" częściowo skrócona

Wśród nowości, jakie mają nastąpić z początkiem października, jest m.in. zmiana trasy linii nr 2 kursującej dotychczas na trasie Dworzec Niebuszewo - Dworcowa. Tramwaje - zamiast do ulicy Dworcowej - pojadą do Basenu Górniczego. W ten sposób mieszkańcy wschodnich dzielnic miasta otrzymają bardziej dogodne połączenie z placem Rodła. Linii nr 8 zaś - na co dzień przemierzającej szlak z Basenu Górniczego do Gumieniec - część kursów zostanie skrócona do Dworcowej.

W przypadku autobusów, istotnymi zmianami będą: wydłużenie linii nr 56 do osiedla Kasztanowego, skrócenie 77 do pętli "Dąbie osiedle" oraz 64 do dworca w Dąbiu. Oprócz tego zmiany dotkną linie kursujące przez osiedle Podjuchy. Rozkłady jazdy ulegną modyfikacji m.in. w przypadku linii kursujących do zachodnich dzielnic - Pogodna i Gumieniec oraz linii pośpiesznych.

Powrót linii szkolnych

Oprócz zmian październikowych nie można zapomnieć o powrocie linii szkolnych. Już w poniedziałek, 3 września na trasy znów wyjadą autobusy o numerach: 77 Bis, 109, C Bis, D, E, F, G oraz tramwaje: 4 i 6 Bis. Dodatkowo na liniach: 11, 12, 69 i 107 wprowadzone zostaną jesienno-zimowe rozkłady jazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.