Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Wakacje się skończyły, ale lato wciąż trwa

Wakacje się skończyły, ale lato wciąż trwa. Otwarte są kąpieliska miejskie, toczą się mityngi sportowe, rozpoczął się nowy sezon artystyczny.

Plaża na Kąpielisku Głębokie / Fot. Elżbieta SadowskaChociaż wakacje się skończyły, w Szczecinie ciągle się coś dzieje, a to otwarcie sezonu artystycznego w teatrach, a to dzień otwarty w telewizji (oczywiście nie tylko w Szczecinie), a to Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych „Pro-Contra”, a to Wystawa obrazów olejnych i grafik Maca Zimmermanna, a to Międzynarodowy Mityng Skoku o Tyczce, itp.

Narciarz na wyciągu / Fot. Elżbieta SadowskaNie można powiedzieć, że nie ma gdzie się wybrać, nie ma co zobaczyć, jednak większość ludzi przedkłada weekendowy wypoczynek nad atrakcje kulturalne i sportowe. Dlatego w każdy słoneczny weekend zaludniają się najpopularniejsze miejsca spacerowe Szczecina: Jasne Błonia, Park Kasprowicza i Różanka, Wały Chrobrego, Puszcza Bukowa z Jeziorem Szmaragdowym, no i oczywiście miejskie kąpieliska.

Przejazd na linie / Fot. Elżbieta SadowskaTym razem wybraliśmy się na Kąpielisko Głębokie, nad Jeziorem Głębokie. Chcieliśmy zobaczyć Park linowy „Tarzania” i wyciąg dla narciarzy wodnych i wakebordzistów. Ponieważ pogoda dopisała, na plaży było sporo osób opalających się i kapiących. Na wyciągu narciarz wodny wykonywał ewolucje, jednak nie zaryzykował skoków z podjazdów.

Już zastanawialiśmy się gdzie ten Park Linowy Tarzania, gdy nad głowami przejechał nam na linie jeden z miłośników sportów ekstremalnych, wskazując drogę do „Tarzani” w przyległym lasku. Poszliśmy zobaczyć Park Linowy (w którym zawsze pełno miłośników sportów ekstremalnych) i zrobić parę zdjęć (niestety nie załączę ich tu, bo nie mam zgody osób przedstawionych na zdjęciach).

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Można już czytać, materiał zatwierdzony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszmy się latem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz: Wakacje się skończyły, ale lato wciąż trwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.