Facebook Google+ Twitter

Szczecin Wam życzy wszystkiego po trochu

Szczecin jako pierwszy w Polsce nagrał prawdziwą, miejską pastorałkę. W przedsięwzięciu wzięli udział lokalni artyści, mieszkańcy oraz sam prezydent, Piotr Krzystek.

W zeszłą sobotę w studiu S-1 wszyscy, którzy współtworzyli pierwszą miejską pastorałkę w Polsce, zaśpiewali ją wspólnie w Studiu S-1 im. Jana Szyrockiego w siedzibie Polskiego Radia Szczecin. Byli to artyści, mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Zaczęło się jak zwykle od rozgrzewki i ćwiczeń z emisji głosu. Mimo że nie jest to najłatwiejsze zadanie, ciężką pracę obecnych wynagrodziła możliwość wspólnego śpiewu po ich zakończeniu. Ci którzy przyszli, absolutni amatorzy, stworzyli niezwykle zgrany chór. Zwrotki utworu zaśpiewali artyści, natomiast refren mieszkańcy Szczecina. Całości przewodniczył Krzysztof Czeczot, znany z serialu BrzydUla jako odtwórca roli Wojtka. W Szczecinie aktor pokazał, że oprócz talentu aktorskiego posiada niezwykłe zdolności muzyczne, gdyż muzyka do pastorałki została skomponowana właśnie przez niego.

Krzysztof Czeczot w rozmowie dla Polskiego Radia Szczecin wyznał, że napisanie pastorałki wiąże się tylko i wyłącznie z próbą odpowiedzenia sobie na pytanie: Jak powinien brzmieć idealny utwór świąteczny. - Z pozdrowieniami, my - szczecinianie - pozdrawiamy was tam, w Polsce, albo gdzieś na świecie - dodaje. Głównym celem akcji było scalenie mieszkańców Szczecina- wyznaje producent projektu Tomasz Ćwiek.

Szczecińską pastorałkę będzie można nabyć 23 grudnia w lokalnym dodatku Gazety Wyborczej. Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik Henryk Sawka. Przedstawia ona św. Mikołaja z brzuchem opasanym marynarską koszulką, który jedzie na nartach... wodnych.

Piosenka „Szczecin Polsce życzy…” powstała dzięki wspólnym działaniom Urzędu Miasta i Agencji artystycznej HS Concept. Patronat nad akcją objęli: Polskie Radio Szczecin, Gazeta Wyborcza i TVP Szczecin.

Pobierz szczecińską pastorałkę.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Coś z linkiem mi nie wyszło. Może tym razem będzie dobrze.
link
Wesołych Świąt!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezła ta pastorałka i rzeczywiście bardzo współczesna.
Ja jednak gustuję w nieco innym klimacie kolędniczo-pastorałkowym.
link
Gratuluję autorom pomysłu i wykonawcom pastorałki. To jest coś pięknego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.