Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18824 miejsce

Szczecin. Warsztaty Retoryczne na Uniwersytecie Szczecińskim

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-12-04 10:35

2 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się III Warsztaty Retoryczne. Tym razem tematem warsztatów były negocjacje. Organizatorem zaś Koło Naukowe "Prolepsis".

Plakat / Fot. Koło Naukowe PROLEPSIS- Na przygotowanie nie daliśmy sobie zbyt wiele czasu, lecz tę walkę z czasem zwyciężyliśmy i sala wykładowa 217 przy ul. Narutowicza przeistoczyła się w istny "negocjacyjny przybytek" - komentuje inicjatywę jeden z organizatorów.

Docelowo warsztaty miały być podzielone na 4 części, lecz z przyczyn losowych program uległ niewielkim modyfikacjom.Dr hab. prof. US Grażyna Rosa podczas prelekcji- omawianie wpływu postawy ciała na komunikację i negocjacje / Fot. Radek Wasilewski

O godzinie 10 rozpoczął się wykład prof. US Grażyny Rosy, która przybliżyła ogólne zagadnienia związane z tematem negocjacji (techniki komunikacji, ich rodzaje, sposoby zdobywania sympatii rozmówcy itp.).Studenci i mgr Kamila Peszko w trakcie ćwiczenia / Fot. Radek WasilewskiKolejną część warsztatów- „Style i techniki negocjacji”, prowadziła mgr Kamila Peszko. Uczesnicy warsztatów mogli wcielić się w role negocjatorów, co pozwoliło w praktyce wykorzystać informacje teoretyczne.


Ostatnim punktem warsztatów był wykład dr Marka Cupryjaka- wykładowcy na Wydziale Humanistycznym US, eksperta w materii negocjacji policyjnych. Mówił on o negocjacjach w sytuacjach kryzysowych, o prawnych i pozaprawnych aspektach pracy negocjatora policyjnego, a także przedstawił sylwetkę sprawcy sytuacji wymagających wstąpienia do akcji negocjatora. Dr Marek Cupryjak podczas wykładu o negocjacjach policyjnych / Fot. Radek WasilewskiNiezwykle cenne były własne spostrzeżenia Marka Cupryjaka na temat negocjacji policyjnych.

- Jesteśmy przekonani, że zaproponowana przez nas tematyka oraz wystąpienia gości sprawiły, że pojęcie negocjacji zostało przybliżone zainteresowanym i że przekazana wiedza pozostanie na długo w pamięci uczestników - podsumowuje jeden z organizatorów warsztaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jan kowalski
  • jan kowalski
  • 28.01.2012 17:27

pan marek ma piękne nazwisko ale nie zgadzam sie z nim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.