Facebook Google+ Twitter

Szczecin Water Show 2010 - zobacz zdjęcia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-28 16:43

Trwające od 26 do 28 marca targi są przeznaczone dla tych, którzy kochają wodę i wiatr, szybkość i współzawodnictwo. Ponad 50 wystawców prezentuje nowe trendy w żeglarstwie, surfingu, kajakarstwie oraz innych dyscyplinach związanych z wodą .

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przed halą MTS Fot. I. Malinowska
Przed halą MTS Fot. I. Malinowska

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.03.2010 11:14

Wielceś rozmiłowana w żeglarstwie:) Ale tak na marginesie dodam, że kiedyś oglądałem program TV i pokazywano jachty pełnomorskie. Oczywiście te z najdroższych i wyposażonych na zamówienie, ceny pomijam, ale jedno co mnie zszokowało to, jak potwornie duże jest zużycie paliwa przez zamontowane na nich silniki. Na dobę podróży takim jachtem, oczywiście z wykorzystaniem żagli, gdzie same agregaty zasilające sprzęt i wyposażenie jachtu spalają tyle, że ja przez pół roku bym na tym jeździł i jeździł swoim samochodem... To co dopiero jak trafią na bezwietrzną pogodę i trzeba wracać na silnikach.... Mały Kuwejt trzeba mieć za sobą żeby temu podołać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2010 10:57

Żeglarstwo to moja pasja , pytałam wszystkich o wszystko .Nie zawsze można zobaczyć z bliska takie cudo jak Nordic , Nie sądzę by w przyszłości moje stopy stanęły na tym 12 metrowym pokładzie. Mogłam przynajmniej popatrzeć , zamknąć oczy i wyobrazić sobie ze autopilot włączony a ja siedzę na pokładzie i się opalam :))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2010 10:45

Widzę Inko, że zgłębiłaś tajniki wiedzy dotyczącej Artemisa:) Jednym słowem czasu na zwiedzaniu nie zmarnowałaś i nie tylko czas na fotki do relacji się znalazł, ale spożytkowałaś go zaczerpnięcia wiedzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2010 10:34

Artemis to łódź wyczynowa , zbudowana z włókna szklanego a żagli ma dwa -fok i grot . Żagle na tej łodzi mają 47 metrów kwadratowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2010 10:26

Robercie :) Na pytanie po co żeglarzowi silniki odpowiem fragmentem piosenki Jurka Porębskiego.
..Regaty trwają już od rana,
Lecz od południa wicher zdechł
I nie zaskwierczy w kilwaterze syk szampana,
Na napnie fałów wściekły dech.
Zwisają żagle w takielunku
I niepotrzebnie sterczy ster,
I za kolację nie zapłacę dziś rachunku,
Pozostał chleb i suchy ser...

Czasami trzeba wrócić na brzeg :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujące. Ale po co żeglarzowi silniki. Prędzej do motorówek. A prezentowana żaglówka (dwumiejscowa?) - ile miała żagla? Też mi się wydaje, że wystarczy mi kajak lub zwykła pychówka. A biała skóra dobra dla murzyna - bez rasistowskiego zadęcia, broń Boże.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2010 22:23

Kozaczył pod względem techniki fotografowania to ja nie będę. Sam miałem problemy, gdy robiłem w muzeum we Fromborku obraz Kopernika i mi rama owalna wychodziła, oj kombinowałem strasznie... Dopiero zmiana obiektywu w aparacie pomogła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2010 22:14

To prawda , Nordic ma ucięty i dziób i rufę z prostej przyczyny , nie mieścił mi sie w kadrze , nie mogłam się cofnąć bo za plecami miałam inny jacht, zdjęcie od dziobu strasznie go skracało , nie wiedziałam w jaki sposób objąć całość a chciała go pokazać jak wygląda z zewnątrz :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2010 22:06

Inko, jeszcze kilka takich prezentacji a staniesz się profesjonalistką nie pstrykaczem :) Za co Ci wystawiłem ocenę napisałem wyżej, jeżeli chodzi o same zdjęcia to pozostawiam je do oceny dla bardziej doświadczonych. Szkoda, że fotka z podpisem "Yacht Nordic nie czekał długo na nabywcę" ma uciętą rufę i dziób. To moje skromne zdanie:) Mam nadzieję, że użyte przeze mnie określenia typu rufa i dziób są prawidłowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2010 21:54

Antoni, dla nas pozostaje tylko jakaś spróchniała łajba albo te kajaki :) Na więcej nie starczy kasy a juz o rejsie na Serenity mogę tylko śnić :) Dziękuje ci ślicznie za ocenę , miałam jednak nadzieje ze czytelnicy mający pojecie o fotografii rzucą okiem na moje zdjęcia i dokonają także oceny . Jestem tylko pstrykaczem i nigdy nie miałam fotograficzno- reporterskich zapędów ale te zdjęcia robiłam z myślą o W 24. Pewnie muszę sie dużo nauczyć , nie wiem tylko co jest moim błędem :)