Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34220 miejsce

Szczecin wciąż pod grubą warstwą śniegu

Pomimo ciągłych awarii wodociągów (ostatnia przed godziną 12 na skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej z Zwierzyniecką, która spowodowała, że Słoneczne, Bukowe i Dąbie są bez wody), sytuacja w Szczecinie nie jest zła.

Główne ulice Szczecina, dzięki odśnieżaniu i posypywaniu solą są przejezdne / Fot. Wincenty SadowskiGdyby nie wydarzenia losowe - wybuch pyłu węglowego w przesypowni Elektrowni Dolna Odra (w niedzielę 24 stycznia), wczorajszy wybuchu gazu w wieżowcu przy ul. Matejki i awarie wodociągów, sytuacja w Szczecinie nie byłaby najgorsza. Wszystkie główne ulice miasta są odśnieżone, komunikacja kursuje bez większych opóźnień. Uczniowie mają ferie, w przedszkolach i żłobkach przedłużono dyżury. Kłopoty są tylko z odśnieżaniem ulic osiedlowych, parkingów, miejsc postojowych i chodników. W tym wypadku wina leży też po stronie parkujących kierowców. Auta ustawiają w dwóch rzędach na ulicach osiedlowych, na parkingach i miejscach postojowych.

Zwały śniegu na chodnikach i poboczach / Fot. Wincenty SadowskiParkujące samochody uniemożliwiają wjazd do odśnieżania ciężkiego, czy nawet lżejszego sprzętu, gdyż spychacz, czy traktor z pługiem przesuwałby śnieg z samochodami lub je zasypywał. Apele o usuniecie samochodu na przykład na dwie godziny, nie odniosły skutku, bo po czapach śniegu na części samochodów widać, że nie były ruszane co najmniej od trzech tygodni. I nie wiadomo czy by odpaliły, nie wspominając już o wyjechaniu z zasp śniegowych.

Nawet samochody z mocnymi silnikami, mają problemy z wyjechaniem z miejsc postojowych, podobnie piesi z przedostaniem się przez jezdnię czy pobocze na chodnik. Tym bardziej, że na chodnikach i poboczach leżą składowane pryzmy, zwały śniegu, którego nikt nie usuwa. Początkowo wywożono pryzmy śniegu na pusty plac, przy Jeziorze Dziewoklicz, ale jak zwykle ekolodzy, utrudniający każdą sferę życia i każdą inwestycję, podnieśli krzyk, że śnieg z solą zanieczyści środowisko jeziora.

Zwały sniegu przy przestankach (jeszcze przed obecna dogrywką zimy) / Fot. Wincenty SadowskiA w przypadku Szczecina, położonego nad rzekami, pełnego jezior, trudno znaleźć miejsce w którym bez szkody dla środowiska można byłoby wywozić i składować pryzmy śniegu. Więc na razie pryzmy śniegu leżą co krok, na poboczach i chodnikach.

Zwały śniegu przed Urzędem Miejskim / Fot. Wincenty SadowskiCo będzie, jak przyjdzie ocieplenie i te pryzmy śniegu na poboczach i chodnikach zamienią się w hektolitry wody? Ale na razie na poniedziałek zapowiedziano dalsze opady śniegu. A co będzie z pokrywą lodową na Odrze, przykrytą jeszcze 20 cm pokrywą zmarznietego śniegu?

Nie dość, że musimy poradzić sobie z tymi negatywnymi skutkami zimy, to jeszcze musimy w takich warunkach w miarę normalnie żyć i pracować a nawet umieć się zachwycić się wspaniałymi zimowymi krajobrazami i podziwiać zimę w normalnej, pełnej krasie, jeszcze prawie dwa miesiące.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Śnieg już spowodował zawalenie się dwóch dachów w Szczecinie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najgorzej jest na osiedlach spółdzieczych i na peryferiach Szczecina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na ulicach nie jest aż tak źle. Jak jest na Odrze ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.